Začněte debatovat

 

 Jak se zapojit

 

Jsem středoškolák a chci začít debatovat

Asi nejlepší způsob jak začít s debatováním je přijet na školení nováčků, které organizujeme vždy na konci září, společně se začítkem nové sezóny. Na školení nováčků se dozvíte nejen debatní teorii, ale hlavně si vše i prakticky vyzkoušíte na cvičeních a na závěr i v samotných akademických debatách. Školení nováčků ma vždy přáteslkou atmosféru, a tak se nejen naučíte debatoval, ale poznáte i nové kamarády z jiných koutů republiky. Pokud se vám však nepovedlo stihnout školení nováčků, vůbec to nevadí. Začít můžete i tím, že se přihlásíte na jakýkoliv turnaj v průběhu sezóny. Turnaje jsou vždy vyvěšeny jako aktuality na hlavní stránce. Můžete se přihlásit jako jednotlivec, nebo i jako celý tým.

Zároveň, aby vám nic podstatného neuteklo, doporučujeme dát like naší stránce na Facebooku a follow na našem Instagramu. Zároveň nás můžete kontaktovat na zacinam@debatovani.cz a my vás rádi nastartujeme.

Pokud se chcete nejdříve podívat, jak taková debata vypadá, či si o debatování něco přečíst, navštivte náš YouTube kanál, doporučujeme například záznam ukázkové debaty Debatní ligy nebo otevřete pravidla debaty nebo metodickou sekci našeho webu.

 

Chci se stát rozhodčím

Aby se člověk mohl stát debatním rozhodčím, je třeba nejprve absolvovat školení a následně prokázat získané znalosti. K účasti na školení a obdržení akreditace rozhodčího není nutná předchozí zkušenost s debatováním. Školení pro rozhodčí se organizují každoročně, pro více informací kontaktujte Ředitele soutěží na emailu rs@debatovani.cz.

Jsem vysokoškolák a chci se zapojit

Debatovat se dá i na vysoké škole! V České republice jsou debatní kluby při Karlově i Masarykově univerzitě a také na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Zapojit se lze i do středoškolského programu, například koučováním debatních týmů a vedením debatního klubu, nebo rozhodováním na turnajích.

Chci založit debatní klub

Pro založení debatního klubu nejsou třeba předchozí zkušenosti s debatováním. Máte-li zájem debatování rozšířit i na vaši základní či střední školu, kontaktujte nás na zacinam@debatovani.cz. Spojí se s vámi náš koordinátor, který vám vysvětlí vše potřebné a pomůže například se zorganizováním ukázkové debaty přímo u vás na škole.

Chci trénovat debatní klub

Debatních trenérů není nikdy dost, rádi rozšíříme naše trenérské okruhy právě o vás. Napište nám email na zacinam@debatovani.cz a my vás rádi nasměrujeme na debatní klub, který momentálně hledá trenéra, nebo vám pomůžeme klub založit a správně nastartovat. Pro tyto účely máme i manuál pro trenéry debatních klubů.

Chci se zapojit jako dobrovolník

Neustále hledáme nadšené lidi, kteří by nám pomohli organizovat turnaje, rozšiřovat debatování do dalších škol a regionů či prezentovat debatu na internetu. V činnosti neziskovky, která svou práci opírá výhradně o dobrovolníky, se vždy najde nějaký úkol či dva. Výměnou za vaši práci vám rádi napíšeme reference ať už k přijímacímu řízení, či do životopisu.

Chcete-li trávit čas s talentovanou mládeží a napomoci rozvoji užitečné aktivity, ozvěte se na info@debatovani.cz.

Jsem pedagog a chci zapojit moji školu či využívat metodu debatování ve výuce

Rádi vám pomůžeme se založením debatního klubu na vaší škole, kontaktujte nás na adrese zacinam@debatovani.cz. Základní trenérskou a metodickou příručku naleznete na našem webu v sekci Debatní liga: Metodika.

Chcete-li aplikovat metodu debatování ve výuce, neváhejte se spojit s naším metodickým týmem rs@debatovani.cz. Debatováním ve výuce se také zabýval náš projekt Debatování napříč osnovami.