Přihláška do ADK

Návod k registraci jednotlivce i debatního klubu.

Jak se stát členem ADK?

 1. Stáhněte si formulář přihlášky a vyplňte ho elektronicky či ručně.
 2. Zájemci o členství mladší 18 let musí k přihlášce přiložit prohlášení podepsané zákonným zástupcem. Bez tohoto dokumentu nebude debatérovi umožněno se akcí ADK zúčastnit.
 3. Papírovou verzi podepište a buď zašlete poštou na adresu Asociace debatních klubů, U Vinohradské nemocnice 2255/6, 130 00 Praha 3, nebo ji odevzdejte osobně na nejbližší akci, které se zúčastníte.
 4. Podání přihlášky je možné kdykoliv v průběhu celého roku.
 5. Součástí členství v ADK je roční příspěvek 50 Kč, který vám bude zaúčtován při přihlášení na první akci v daném školním roce.

Jak založit debatní klub?

 1. Dejte dohromady zájemce o debatování. Měli by být alespoň tři, aby mohli utvořit kompletní tým.
 2. Pokud jste žáci, najděte si učitele, který klub zaštítí. Nemusí mít zkušenosti s debatováním, ale je dobré mít někoho, kdo bude vaše aktivity podporovat a případně s vámi jezdit na turnaje jako pedagogický dozor.
 3. Začněte se pravidelně scházet. Na schůzkách si můžete připravovat argumentaci na turnaje, pořádat cvičné debaty nebo si zkoušet různá cvičení. Nápady najdete třeba v příručce pro kouče debatních klubů nebo učebnici Soutěžní rétorika.
 4. Existující debatní klub je potřeba zaregistrovat. Stáhněte si přihlášku debatního klubu při škole či jiné instituci nebo přihlášku samostatného debatního klubu a vyplňte ji elektronicky či ručně.
 5. Papírovou verzi podepište a nechte podepsat i osobou oprávněnou zastupovat školu či jinou instituci.
 6. Přiložte přihlášky jednotlivých členů debatního klubu, pokud ještě nejsou členy ADK.
 7. Dokumenty buď zašlete poštou na adresu Asociace debatních klubů, U Vinohradské nemocnice 2255/6, 130 00 Praha 3, nebo je odevzdejte osobně na nejbližší akci, které se zúčastníte.
 8. Zúčastněte se debatního turnaje. 
 9. Registrace je možná v průběhu celého roku.

A co dále?

Podívejte se, kdy se konají nejbližší debatní akce na našem Portálu debatování. Na libovolnou z nich se přihlaste. Pokud byste se chtěli na debatní turnaj dobře připravit, stačí se podívat na náš e-learning či na stránky debatní metodiky. Tam naleznete velké množství online kurzů a výukových podkladů pro to, jak začít s debatováním.

Případné dotazy směřujte na email info@debatovani.cz.