Zahraničí

Jarní mezinárodní debatní akce 2018

Zahraniční výbor zve debatéry na mezinárodní turnaje v Kodani a Ljutomeru.

Nordic Schools Debating Championships 2018 (NSDC)
Přihlaste se na druhý ročník mezinárodního turnaje v Kodani, který se koná na konci února 2018. Můžete se těšit na zajímavý mix dánské kultury a ostatních účastníků. Je to skvělá příležitost jak pro začátečníky, kteří mohou získat novou zkušenost, tak i pro pokročilé.
Termín: 23.–25. února 2018
Místo: Kodaň, Dánsko
Jazyk: anglický
Formát:Počet týmů: Turnaje se bude moci zúčastnit maximálně 40 týmů.
Teze: Organizátoři ji zveřejní později.
Program: na FB stránce turnaje
Přihlášky: do 10. prosince 2017 vyplněním formuláře
Účastnický poplatek: Registrační poplatek pro debatéry 100 EUR, pro rozhodčí 68 EUR. Ubytování je na 2 noci v hostelu (Generator Hostel, Copenhagen). K registračnímu poplatku, ať už jste debatér či rozhodčí, je nutno připočíst náklady na dopravu (cca 2000-2500 Kč). V případě vážných problémů s financováním můžete požádat o příspěvek. O příspěvek se žádá v přihlášce.
Více informací: na FB stránkách

International World Schools Debate Tournament Ljutomer 2018
Přihlaste se na tradiční mezinárodní turnaj v Ljutomeru, který se koná na začátku března 2018. Slovinské debatní akce jsou vždy zárukou kvality a dopravně dobře dostupné. Přivítáme debatéry i rozhodčí, začátečníky i pokročilé.
Termín: 7.–11. března 2018
Místo: Ljutomer, Slovinsko
Jazyk: anglický
Formát: WSDC. V rámci debatního turnaje proběhne 6 základních kol. Nejlepších osm týmů postoupí do vyřazovací části (počínaje čtvrtfinále). Turnaj bude losovaný systémem power pairing.
Počet týmů: Turnaje se bude moci zúčastnit maximálně 45 týmů. Bude-li zájem větší, jedním z kritérií je i počet rozhodčích za delegaci, proto rádi přivítáme i účastníky z řad rozhodčích. Každý tým se musí skládat přesně ze tří debatérů.
Teze: Organizátoři je zveřejní později.
Program: Turnaj bude zahájen ve čtvrtek 8. března odpoledne a skončí v sobotu 10. března v podvečer (cca v šest hodin). Ve středu 7. března. budou na programu pouze příjezdy (možný příjezd i ve čtvrtek dopoledne, registrace je od 12.30 – 14.00) a v neděli 11. března budou pouze odjezdy (možný odjezd již v sobotu 10. března večer).
Přihlášky: do 7. ledna 2018 vyplněním formuláře
Účastnický poplatek: Registrační poplatek činí 45 EUR v případě ubytování v hostitelských rodinách (takto mohou být ubytováni pouze debatéři, nikoli rozhodčí) a 85 EUR při ubytování v hotelu. Registrační poplatky by měly být uhrazeny do konce ledna 2018. K registračnímu poplatku, ať už jste debatér či rozhodčí, je nutno připočíst náklady na dopravu (zřejmě vlakem) – počítejte s částkou okolo 3300 Kč. Celkové náklady by se tedy měly pohybovat v rozmezí 4500-5000 Kč. V případě vážných problémů s financováním můžete požádat o příspěvek. O příspěvek se žádá v přihlášce.
Více informací: na FB stránkách