Jak zapisovat debaty do greyboxu

Přejděte do statistického systému na adrese statistiky.debatovani.cz.

Pozor! Pro zapisování ballotů musíte mít vytvořený účet ve statistické aplikaci greybox.

Momentálně se účet pro „nový“ (registrace na turnaje) a „starý“ (statistiky) greybox liší!

Pakliže jej ještě nemáte, napiště na info@debatovani.cz, kdy Vám účet vytvoříme. Účet ve „starém“ greyboxu je pouze pro akreditované rozhodčí, nikoliv pro debatéry.

Přihlašte se údaji které jste obdrželi od administrátora.

Nejdříve je nutné ujistit se, že všichni debaující jsou zapsáni v databázi. Přejděte na lidé, vyhledejte postupně jednotlivé debatující a pokud někdo chybí, klikněte na kluby, vyberte Váš klub a zde pod nadpisem členové klikněte na přidat člověka. Zde vyplňte jen jméno, příjmení a klub (ten by měl být předvyplněn). Ostatní položky se již nepoužívají. Na závěr klikněte na přidat.

Poté je nutné se ujistit, že máme zapsané oba týmy v databázi. Přejděte na týmy, vyhledejte postupně oba týmy a pokud některý z týmů chybí, klikněte na kluby, vyberte Váš klub a zde pod nadpisem týmy klikněte na přidat tým. Zde vyplňte klub (ten by měl být předvyplněn) a jméno týmu.

Poté je nutné se ujistit, že v každém týmu jsou všichni lidé, kteří za tým debatovali. Klikněte na týmy, vyhledejte daný tým a roklikněte jej. Pokud lidé chybí, přidejte je tlačítkem přidat člena z klubu nebo přidat člena. Přidat člena Vám ukáže všechny dostupné lidi, přidat člena z klubu Vám ukáže pouze členy Vašeho klubu. Jakmile je najdete, tlačítko přidat je propíše k týmu jako aktivní debatéry, budou se tak u týmu zobrazovat v nabídce.

Ještě je nutné ověřit, že je v databázi zapsaná teze, kterou jste debatovali. Klikněte na teze, vyhledejte danou tezi a pokud teze chybí, klikněte na přidej tezi. Pozor! anglické teze jsou v jiném sloupci, na který se proklikává přes tlačítko en u listu tezí!
Pokud přidáváte tezi, je nutné vyplnit její jazyk, samotné plné znění teze a zkrácené znění teze.

Nyní je již možné přejít k zapsání debaty. Klikněte na debaty a zde na přidat debatu. Vyplňte soutěž – pokud je debata dle pravidel Soutěžního řádu pro pohárové debaty, tak do českého Debatního poháru nebo anglického Debate Cupu, pokud pravidla nesplňuje, tak jako Debatu pro radost nebo Debates For Fun.
Turnaj vyplňujte v případě že turnaj je založený pro danou událost.
Datum prosím vyplňujte ve stanoveném formátu! Včetně celé časové značky.
Poté je možné vyplnit tezi, tým afirmace a tým negace.

V tomto kroce doporučujeme debatu uložit a odejít z její editace pryč! Toto pravidlo zamezí duplikátům a zjednoduší Vám zadávání řečníků. Vůbec nevadí že nejsou zapsáni řečníci a výsledek.

Poté co jste opustili editaci si debatu najděte v sekci debaty a vraťe se k její editaci tlačítkem editovat debatu. Nyní doplňte jednotlivé řečníky (ukážou se Vám jen ti přidělení k týmu a po uložení se Vám nezobrazí chyby), jejich řečnické body a klikněte na uložit. Není nutné měnit výsledek debaty, ten se přepíše následně při vyplnění rozhodčího.
Klikněte na přidat rozhodčího a vyberte jej ze seznamu. Ze seznamu vyberte která strana vyhrála a jakým výsledkem a zmáčkněte tlačítko uložit.

Výborně! To je vše. Debata je uložena a zapsána.

V případě jakýchkoliv nejasností, či problémů se obracejte na e-mail info@debatovani.cz