Zahraničí

Rozhodčí na online WSDC 2020

Nabízí se jedinečná šance vyzkoušet si rozhodování na mistrovství světa v debatování, které se vzhledem ke koronavirové situaci uskuteční online.

Termín: Proběhne celkem 6 základních kol, každý večer jedno od neděle 19. do pátku 24. července. Je potřeba být k dispozici online nejpozději od 18:00 (našeho současného středoevropského letního času). Samozřejmě není nutné rozhodovat všechna kola.

Požadavky: Je dobré mít alespoň základní znalost World Schools formátu, rozsáhlé zkušenosti nejsou potřeba. Rozhodčí jsou na základě testu rozřazeni a nikdo není vystaven situaci, kdy by musel rozhodovat debatu, na kterou svými zkušenostmi nestačí. Existuje institut stínového rozhodčího (“shadow judge”), který vám umožní debatu rozhodovat a dát zpětnou vazbu, avšak vaše rozhodnutí se nezapočítává. Mnozí stínový rozhodčí se po několika kolech stávají standardními rozhodčími.

Přihlášky: Přímo organizátorům prostřednictvím google formuláře do pátku 26. 6. 2020 večer. Prosíme, napište nám, že jste se přihlásili také na zahranici@debatovani.cz.