Úspěch české reprezentace

Kategorie:  

České debatní týmy se zúčastnily Mistrovství světa v debatování v Nizozemí.

Na Mistrovství světa v debatování formátem Karl Popper (KPDP) získal český tým "Disceptatio Incapax" v konkurenci více než 50 týmů dělené 3.-4. místo. Probojoval se totiž až do semifinále, kde byl vyřazen týmem z Litvy. Litevští debatéři se stali nepřekonatelným problémem pro české týmy - tým Czech Republic 3 s nimi prohrál ve čtvrtfinále, zatímco tým No Idea v osmifinále. Celkem se tradičního letního setkání debatující mládeže IDEA Youth Forum zúčastnilo 275 debatérů, trenérů a rozhodčích ze 47 zemí světa.
Úspěch zaznamenali čeští debatéři rovněž v hodnocení individuálních mluvčích. Skvělé 2. místo obsadil Jakub Langr a na 8. místě se umístil Šimon Podhajský.
Všem debatérům, jakož i jejich trenérům za úspěšnou reprezentaci českého debatování v zahraničí děkujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších klání.

Úplné složení českých týmů:

Czech Rep 1 ("Disceptatio Incapax") - Šimon Podhajský (Open Gate Boarding School), Karin Slunečková, Jakub Langr (oba Gymnázium nad Alejí, Praha)
Czech Rep 2 ("NO IDEA - in memoriam Matej Pilat") - Lenka Habětínová (Gymnázium nad Alejí, Praha), Václav Soukup, Marek Svoboda (oba Open Gate Boarding School)
Czech Rep 3 - Jana Lohrová (Gymnázium nad Alejí, Praha), Adam Ganik (International School of Prague), Ahra Cho (výpomoc z USA)
Trenérky: Kateřina Hanzelková, Kateřina Švajcrová

Úplné výsledky lze nalézt na adrese:
Reportáž v České televizi: