Letní debatní akademie 2017

Kategorie:  

Pozvánka na mezinárodní vzdělávací akademie, které proběhnou během letních prázdnin 2017

1) World Schools Debate Academy Slovenia
Pozvánka na tradiční letní mezinárodní debatní akademii ve Slovinsku. Díky vzdělávacímu charakteru akce doporučujeme hlavně začínajícím debatérům, kteří by rádi v příští sezóně vyjeli na zahraniční turnaje. Hledáme i rozhodčí, kteří se chtějí seznámit s formátem World Style.
Termín: 25. června - 2. července 2016
Místo: Kranjska Gora, Slovinsko
Formát: WSDC, série přednášek, tréninků a cvičení, následuje 6 základních kol turnaje + vyřazovací část
Jazyk: anglický
Počet týmů: Hlásit se mohou jak celé týmy, tak jednotlivci, kteří budou po příjezdu rozděleni do týmů.
Program: bude brzy zveřejněn online na oficiálních webových stránkách akademie
Účastnický poplatek: 350 EUR zahrnuje všechny debatní aktivity, ubytování a stravu. V případě vážných problémů s financováním můžete požádat o příspěvek. O příspěvek se žádá v přihlášce.
Přihlášky: do 7. května 2017 vyplněním online formuláře.

2) Letná Akadémia Discover / Discover Summer Academy
Termín, místo a jazyk: dva turnusy v jazyce česko-slovenském proběhnou v termínech 9.- 16. července v Beluši a 19.-27. srpna 2017 v Podskalie na Slovensku. Jeden turnus v angličtině proběhne v termínu 23.-30. července. 2017 ve Svatém Jáně pod Skalou v ČR (poblíž Berouna).
Program: Letní akademie Discover je společný česko-slovenský vzdělávací projekt studentů a absolventů prestižních zahraničních univerzit a/nebo českého nebo slovenského debatního programu. Programem akademie jsou dopolední kurzy, odpolední workshopy a večerní volnočasový program. Na kurzech si středoškoláci mohou vyzkoušet odborně náročnou a přístupem moderní výuku předmětů, které chtějí studovat na univerzitě nebo které je jednoduše zajímají. Workshopy jsou zaměřené na osobní rozvoj. Některé jsou věnované praktickým dovednostem (práce v týmu, psaní esejí, teorie logických chyb), v některých se lektoři podělí o svoje zkušenosti s podáváním přihlášek a studiem na zahraničních univerzitách a další jsou přednáškami o tématech, kterým se lektoři věnují odborně nebo ve volném čase. Volnočasový program přispívá jedinečné atmosféře akademie.
ADK účast na akademii velmi doporučuje, i v případě, že se nebudete chtít zúčastnit debatních kurzů. Všechny nabízené kurzy považujeme za přínosné pro další jak studijní, tak debatní rozvoj. Většinu organizačního a školícího týmu osobně známe a můžeme týden strávený pod jejich vedením jen doporučit. Kdybyste přesto měli pochybnosti o přínosu akademie, můžete kontaktovat lektorku Irenu Kotíkovou (irena.kotikova@gmail.com).
Přihlášky: Zájemci se hlásí přímo vyplněním formuláře na internetových stránkách organizátora akce. O zaslání své přihlášky, prosím, informujte Zahraniční výbor ADK na email zahranici@debatovani.cz, abychom měli přehled o tom, kdo z členské základny se účastní. Přihlášky se vyhodnocují průběžně na konci každého měsíce. Čím dříve se přihlásíte, tím bude šance na přijetí větší!
Účastnický poplatek: 170 nebo 210 EUR za česko-slovenské turnusy, 170 nebo 230 EUR za anglický turnus. Poplatek kryje ubytování a stravu; doprava na místo je v režii účastníků. Nenechte se odradit výší účastnického poplatku, v přihlašovacím formuláři je možné požádat o stipendium.
Stránky akce: