Jiné akce a události a další

Kategorie:  

Jiné akce a události

A/ Další mezinárodní debatní turnaje

V Evropě a vzdálenějších zemích světa se koná řada debatních turnajů a událostí s debatováním spojených. Některé z nich jsou jednorázové a již nikdy se nebudou opakovat, jiné se konají pravidelně a mají dlouholetou tradici. Přinášíme výběr těch, kterých se debatéři a rozhodčí z ČR více či méně pravidelně zúčastňují:

  • EurOpen
    Turnaj formátu Worlds, považovaný za neoficiální mistrovství Evropy, se koná pravidelně koncem kalendářního roku v německém Stuttgartu. V roce 2010 se týmu ČR podařilo probojovat se na tomto turnaji do finále
  • International Debate Weekend
    Turnaj formátu Worlds, který se koná vždy na podzim ve slovinském městečku Ljutomer. Turnaj je vhodný i pro debatéry s kratší praxí, kteří si chtějí vyzkoušet atmosféru mezinárodního turnaje.

B/ Spolupráce s debatními asociacemi v zahraničí

Výbor pro mezinárodní vztahy spolupracuje se Slovenskou debatnou asociáciou (SDA) Spolupráce přináší českým debatérům a rozhodčím možnost účasti na soutěžích slovenské debatní ligy v angličtině. Na rozdíl od ČR se na Slovensku debatuje formátem Worlds, což českým debatérům přináší možnost si tento formát vyzkoušet. Výměnou se můžeme těšit na účast slovenských debatérů na našich ligových turnajích.

C/ Mezinárodní soutěže on-line

Kromě debatních soutěží, kde jsou všichni účastníci po určitou dobu shromážděni na jednom místě, kde se konají debatní klání (tzv. debatních turnajů), přinášejí možnosti moderní komunikace s sebou debatní soutěže, při kterých se účastníci nemusí zvednout ze židlí u svých počítačů. Čeští debatéři poměřují své argumenty se svými zahraničními soupeři také v online soutěžích – a rovněž zde zaznamenávají úspěchy. V prvním ročníku Mistrovství světa v debatování online v roce 2010 tým ČR v konfrontaci s týmy, pro které je angličtina rodným jazykem, zvítězil.

D/ Mezinárodní debatní turnaj v České republice

Cílem Zahraničního výboru je zajistit, aby se v České republice konal jednou ročně mezinárodní debatní turnaj. Výbor proto hledá zájemce (kluby i jednotlivce – zkušené debatéry, rozhodčí a kouče) o spolupráci při organizaci mezinárodních debatních turnajů.

Díky tomu se již několikátým rokem pořádá mezinárodní turnaj Prague Debate Spring.