Mezinárodní asociace vzdělávání debatou (IDEA) a její aktivity

Kategorie:  

Asociace debatních klubů je členkou IDEA od jejího vzniku v roce 1999. IDEA je spolkem podle nizozemského práva, který sdružuje národní debatní asociace více než 50 zemí světa, v nichž se debatuje ve více než 60 jazycích. Jejím cílem je rozšiřování a podpora akademické debaty jako unikátního efektivního nástroje vzdělávání mládeže a výchovy aktivních a sebevědomých členů občanské společnosti. Zvláštní pozornost je věnována uvádění debaty do zemí, kde je rozvoj demokratické občanské společnosti, založené na toleranci a svobodě projevu, teprve v počátcích.

Aktivity IDEA sahají od tvorby metodiky vzdělávání debatou a školení trenérů a debatérů po pořádání mezinárodních debatních turnajů a vzdělávacích akcí. Členové ADK se uvedených aktivit aktivně účastní. Člen ADK René Brinda byl do roku 2008 členem představenstva IDEA.

Informace o IDEA jsou k dispozici na adrese .


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc:1100 Stack trace: #0 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc(1098): file_scan_directory('modules/aggrega...', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0, 2) #1 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc(1098): file_scan_directory('modules/aggrega...', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0, 1) #2 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/common.inc(2859): file_scan_directory('modules', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0) #3 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/module.inc(97): drupal_system_listing('\\.module$', 'modules', 'name', 0) #4 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.compare.inc(38): module_rebuild_cache() #5 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.fetch.inc(41): update_get_projects() #6 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.module(382): _update_refresh() #7 /web/htdocs2/debatova in /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc on line 1100