Historie reprezentace

Kategorie:  

Historický přehled reprezentace ČR na mistrovstvích světa a dalších významných soutěžích. Zvyklosti výběru reprezentačního trenéra a samotných reprezentantů jsou popsány v samostatném textu.

2015

 • Bratislava School Debating Competition
  27. - 30. 3. 2015, Bratislava, Slovensko
  Na tradičním jarním debatním turnaji v Bratislavě byla ADK tentokrát reprezentována dvěma týmy v následujícím složení:
  • Czech Red - Matěj Ballaty (Gymnázium Bohumila Hrabala Nymburk, Kateřina Adámková, Timofey Kozhukhov (oba Gymnázium nad Alejí, Praha) a Alex Carr (Open Gate). Tým po šesti základních kolech dosáhl 3 výher.
  • Czech Blue - Kateřina Piťhová, Tereza Holubová (obě PORG), Thea Kratochvílová a Natali Žalmanová (obě Open Gate). Tým si v základních kolech připsal dvě vítězství.

  Ve funkci rozhodčích českou delegaci reprezentoval trojlístek ve složení Michal Pečeňa (rozhodoval finále), Bedřich Bluma a Lukáš Chrást.

 • World Schools Debate Tournament Ljutomer
  5. - 7 .3. 2015, Ljutomer, Slovinsko
  Druhého nejtradičnějšího mezinárodního turnaje v kontinentální Evropě se tentokrát zúčastnila početná výprava z České republiky:
  • Czech Red - Eva Pospíšilová (Gymnázium Opatov), Kryšpín Varyš (SPŠE Ječná), Martin Kent Kraus (Mensa Gymnázium). Tento tým zvítězil ve čtyřech z šesti základních kol.
  • Czech White - Kateřina Adámková, Timofey Kozhukhov (oba Gymnázium Nad Alejí), Jan Svačina (Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť). Tým vyšel vítězně ze tří debat.
  • Czech Blue - Karolína Labská, Jan Labský, Anna Rousková (všichni Gymnázium F.X.Šaldy, Liberec). Rvoněž tento tým zvítězil přesně v polovině debat v základních kolech.

  Rozhodčími, reprezentujícími ADK na tomto turnaji, byli Dušan Hrabánek (který rozhodoval i finále turnaje), Petr Pospíšil a Alena Čechová.

2014

 • Winter Holidays Open 2014
  19. - 21. 12. 2014, Záhřeb, Chorvatsko
  Předvánoční debatní turnaj v chorvatské metropoli zahrnoval i dvojnásobné české zastoupení:
  • Czech Red - Jan Labský, Daniel Procházka (oba Gymnázium F.X.Šaldy, Liberec), Martin Kent Kraus (Mensa Gymnázium). Tým zvítězil ve dvou debatách.
   Czech White - Tereza Holubová, Kateřina Piťhová (obě PORG), Kryšpín Varyš (SPŠE Ječná). Tento tým si rovněž připsal dvě vítězství.

  Jako rozhodčí českou delegaci provázeli Petr Pospíšil a Lukáš Chrást.

 • EurOpen 2014
  6. - 12. 11. 2014, Stuttgart, Německo
  Prestižního listopadového turnaje ve Stuttgartu se i v roce 2014 čeští debatéři zúčastnili v hojném počtu.
  • Czech Red - Markéta Tichá (Gymnázium Nad Alejí), Alžběta Novosadová (Open Gate Boarding School Babice), Petr Hladík (Masarykovo gymnázium, Plzeň). Tým zdárně prošel sítem osmi základních kol, z nichž v šesti z nich zvítězil. V osmifinále nestačil na tým Kanady.
  • Czech White - Anzal Faran (Prague British School), Matěj Ballaty (Gymnázium Bohumila Hrabala, Nymburk), Eva Pospíšilová (Gymnázium Opatov). Tým v základních kolech získal 3 vítězství, do vyřazovací části nepostoupil.
  • Czech Blue - Thea Kratochvílová (Open Gate Boarding School Babice), Kryšpín Varyš (SPŠE Ječná), Martin Kent Kraus (Mensa Gymnázium), Jan Kosař (Biskupské gymnázium v Hradci Králové). Tým vyhrál dvě debaty v základních kolech.

  Kromě debatérů se do turnaje, který je pokládán za neoficiální mistrovství Evropy v debatování, jako už tradičně velice výrazně zapojili i rozhodčí z řad členů ADK. V této roli působili Dušan Hrabánek, Kateřina Hanzelková, Václav Soukup, Richard Gracla, Judita Zelbová a Lukáš Chrást.

 • ARGO Open
  8. - 13. 9. 2014, Ploiesti, Rumunsko
  Na mezinárodním turnaji v rumunském městě Ploiesti ADK reprezentovaly dva týmy:
  • Czech Red - Jakub Zajíček, Tereza Janková (oba Open Gate Boarding School Babice), Matěj Seidl (PORG). Tento tým po kvalitních výkonech v základních kolech svoji pouť turnajem zakončil ve čtvrtfinále.
  • Czech Blue - Tereza Holubová, Kateřina Piťhová (obě PORG), Kryšpín Varyš (SPŠE Ječná), Jan Kosař (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové), Timofey Kozhukhov (Gymnázium Nad Alejí).

  Rozhodčím a vedoucím výpravy byl Richard Gracla.

 • Letná akadémia Discover
  27. 7. -3. 8. 2014, Podskalie, Slovensko
  Letní akademie “Discover” se v roce 2014 zúčastnili následující čeští debatéři, kteří jsou či v minulosti byli členy ADK: Patrik Dostál, Margareta Chlubnová, Markéta Chlubnová, Michael Jambor, Tereza Janková, Jan Kosař, Barbora Musilová, Radka Pallová, Edita Radvanská, Matěj Seidl, Alexandr Sibirskij, Kristýna Spáčilová, Josef Švec, Markéta Tichá, Dominika Trčková a Jakub Zajíček. Jako lektorka se akce zúčastnila Irena Kotíková, která vedla kurzy o soutěžní debatě pro začátečníky i pokročilé.
 • World Schools Debate Academy
  28. 6. - 5. 7. 2014, Gozd Martuljek, Slovinsko
  Každoročně konané debatní akademie, která v sobě snoubí teorii s praxí, se v létě 2014 zúčastnili Jan Kosař (Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, Hradec Králové), Martin Kent Kraus (Mensa Gymnázium) a Eva Pospíšilová (Gymnázium Opatov). V závěrečném turnaji dokázal tým složený z debatérů, pro které WSDA představovalo první mezinárodní konfrontaci, dvakrát zvítezit. Jako doprovod a rozhodčí výpravu doplnil Petr Pospíšil.
 • Bratislava School Debating Competition
  4. - 7. 4. 2014, Bratislava, Slovensko
  Na tradičním jarním debatním turnaji v Bratislavě byla ADK tentokrát reprezentována dvěma týmy v následujícím složení:
  • Czech Red - Markéta Tichá (Gymnázium Nad Alejí), Matěj Seidl (PORG), Anna Routová (Gymnázium Jana Nerudy). Tým se po šesti základních kolech umístil na 2. místě s pěti výhrami a šestnácti hlasy rozhodčích, ve vyřazovací fázi postoupil až do semifinále.
  • Czech Blue - Alžběta Novosadová, Adéla Zíková (obě Open Gate Boarding School Babice), Josef Mezera (Gymnázium Vimperk), Petr Hladík (Masarykovo gymnázium Plzeň). Tým si v základních kolech připsal dvě vítězství a šest hlasů rozhodčích, celkem skončil na 33. místě (z celkového počtu 42 zúčastnivších se týmů).

  Ve funkci rozhodčích českou delegaci reprezentovali Michal Pečeňa, Kateřina Hanzelková, Matěj Pilát a Bedřich Bluma.

 • Prague Debate Spring
  21. - 24. 3. 2014, Praha, Česká republika
  Všestranně úspěšného a historicky prvního ročníku mezinárodního debatního turnaje Prague Debate Spring konaného předposlední březnový víkend v Praze se členové české debatní komunity zúčastnili ve velkém, ADK reprezentovalo hned pět týmů:
  • Czech Red - Markéta Tichá (Gymnázium Nad Alejí), Matěj Seidl (PORG), Jakub Zajíček, Tomislav Procházka, Adam Polánek (všichni Open Gate Boarding School Babice). Tým po vynikajících výsledcích v základních kolech (6 vítězství a 12 ballotů z šesti kol) došel až do finále, kde po kvalitním výkonu podlehl vítěznému kanadskému týmu nejtěsnějším možným poměrem hlasů rozhodčích 3:4.
  • Czech Liberec - Jan Labský, Daniel Procházka, Anna Rousková (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec). Tým složený z nováčků si ve své první mezinárodní konfrontaci vedl velice obstojně, připsal si z šesti kol tři vítězství a nadpoloviční počet (10) hlasů rozhodčích.
  • Czech White - Anna Routová (Gymnázium Jana Nerudy, Praha), Jan Svačina (Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť), Josef Švec (Gymnázium U Libeňského zámku, Praha). Tým si v základních kolech připsal 2 výhry a 6 ballotů.
  • Czech Zlín - Matěj Czinege, Veronika Novotná, Tomáš Krejčiřík (všichni Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť). Další z českých týmů, které zažívaly premiéru na mezinárodním poli, dosáhl v základních kolech na jedno přesvědčivé vítězství.
  • Prague British School - Byť tento tým, reprezentovaný trojlístkem Anzal Faran, Kristýna Mühlfeitová a Natálie Pospíšilová (všichni Prague British School), formálně nereprezentoval ADK, nýbrž soukromou mezinárodní střední školu, jeho členky se dříve i později účastnily jiných akcí pod záštitou ADK. Na PDS 2014 tento tým dosáhl na 3 vítězství a 9 hlasů rozhodčích.

  Pořádání turnaje podpořila Evropská unie z grantu Mládež v akci, projektu “Thinking and Speaking a Better World”, v němž je ADK partnerem slovinské debatní asociace Za in Proti.

 • World Schools Debate Tournament Ljutomer
  6.-8. 3. 2014, Ljutomer, Slovinsko
  Tradičního turnaje konajícího se každý rok ve slovinském Ljutomeru se v roce 2014 zúčastnily dva české týmy:
  • Czech Black - Jakub Zajíček, Tomislav Procházka, Tereza Janková (všichni Open Gate Boarding School Babice). Tento tým nakonec dokráčel až do semifinále turnaje.
  • Czech Red - Anzal Faran, Kristýna Mühlfeitová (obě Prague British School), Alžběta Novosadová (Open Gate Boarding School Babice). Tento tým si připsal v základních kolech tři vítězství.

  Funkci rozhodčího a doprovodu výpravy zastal Bedřich Bluma.

2013

 • Zagreb Schools Open
  6. - 8. 12. 2013, Záhřeb, Chorvatsko
  Na tento nový evropský turnaj se vydali Martina Valešová, Anna Rousková, Tereza Bučková (Gymnázium F. X. Šaldy), Kateřina Janstová (Gymnázium Elišky Krásnohorské) a Jan Svačina (Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť). Pro všechny to byl první mezinárodní turnaj a oba týmy hned vyhrály dvě debaty. Doprovodem a rozhodčími byli Michal Pečeňa a Tamara Augustínyová.
  Účast části debatérů a rozhodčích podpořila Evropská unie z grantu Mládež v akci, projektu “Thinking and Speaking a Better World”, v němž je ADK partnerem slovinské debatní asociace Za in Proti.
 • EurOpen 2013, Otevřené mistrovství Evropy
  7. – 14. 11. 2013 (Stuttgart, Německo)
  • Czech Red - Markéta Tichá (Gymnázium Nad Alejí), Anna Routová (Gymnázium Jana Nerudy), Matěj Seidl (PORG), Jakub Zajíček (Open Gate Boarding School Babice) - postoupil až do semifinále, kde byl poražen pozdějším vítězem turnaje. Tým byl také vyhlášen jako nejlepší z neanglicky mluvící země.
  • Czech White - Adam Polánek, Tereza Janková, Michaela Flegrová (všichni Open Gate Boarding School Babice). Tým se probojoval do osmifinále.
  • Czech Blue - Tomislav Procházka (Open Gate Boarding School Babice), Petr Hladík (Masarykovo Gymnázium), Judita Zelbová (Gymnázium Elišky Krásnohorské), Petra Hrubcová (Gymnázium Nad Alejí). Tým vyhrál dvě debaty a získal osm hlasů rozhodčích.
  • Czech Four - Markéta Chlubnová (Gymnázium Olomouc Hejčín), Margareta Chlubnová (PORG), Anzal Faran (Prague British School). Tým se probojoval do osmifinále.

  Jako rozhodčí a trenéři se zúčastnili Kateřina Hanzelková, Václav Soukup, Matěj Pilát, Bedřich Bluma, Dušan Hrabánek, Richard Gracla, Jan Libíček a Šimon Podhajský. Šlo tedy o dosud největší českou delegaci na mezinárodní turnaj, celkem o 22 členech.

 • European Universities Debating Championships
  18. – 24. 8. 2013, Manchester, Velká Británie
  Na vyskoškolském mistrovství Evropy reprezentovala ADK Lenka Habětínová v barvách University Tilburg.
 • Letná akadémia Discover
  4. – 11. 8. 2013, Podskalie, Slovensko
  Tento letní vzdělávací tábor sice není přímo debatním turnajem, ale debata se na něm vyučuje (spolu s dalšími zajímavými předměty). Z ADK se zúčastnili tito naši členové: Markéta Tichá, Adéla Válková, Anna Routová, Patrik Dostál, Markéta Chlubnová, Margareta Chlubnová, Matěj Seidl, Jakub Zajíček, Aleš Flídr, Judita Zelbová, Jiří Jindra, Jan Svačina, Josef Švec, Petr Vilím, Michael Jambor, Tereza Mrázková, Tereza Batlová. Jako lektorka kurzu Debata pro pokročilé působila Irena Kotíková.
 • World Schools Debate Academy
  29. 6. – 6. 7. 2013, Kranjska Gora, Slovinsko
  Tohoto oblíbeného, soutěžně-vzdělávacího turnaje se letos zúčastnili Vítek Švejda, Pavel Dostál (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov), Alexandr Sybirskyi (Gymnázium Jateční, Ústí nad Labem) - vyhráli dvě debaty a získali osm hlasů rozhodčích. Druhý tým ve složení Anna Routová (Gymnázium Jana Nerudy) a Petr Hladík (Masarykovo gymnázium, Plzeň) si na své konto připsal dvě výhry a devět hlasů rozhodčích. Na turnaji rozhodovali Tamara Augustínyová a Bedřich Bluma.
  Účast debatérů a rozhodčích podpořila Evropská unie z grantu Mládež v akci, projektu “Thinking and Speaking a Better World”, v němž je ADK partnerem slovinské debatní asociace Za in Proti.
 • Bratislava Schools Debating Competition 2013
  11. - 14. 4. 2013, Bratislava, Slovensko
  Dalšího ročníku oblíbeného turnaje pořádaného partnerskou Slovenskou debatnou asociáciou se pod hlavičkou ADK zúčastníly týmy:
  • Czech Red: Markéta Tichá (DK Nad Alejí), Tereza Janková a Adam Polánek (oba Open Gate); se 4 vítězstvími a 12 balloty skončili na 9. místě
  • Czech Blue: Jakub Zajíček, Tadeáš Uhlíř (oba Open Gate), Aleš Flídr (DK Ostrava-Hladnov); postoupili z 8. místa do čtvrtfinále, kde byli poraženi pozdějšími vítězi turnaje
  • Czech White: (všichni Gymnázium s polským jazykem vyučovacím Český Těšín).

  Týmy doprovodili rozhodčí Bedřich Bluma, Dušan Hrabánek, Matěj Pilát a Michal Pečeňa (rozhodoval finále). Účast části debatérů a rozhodčích podpořila Evropská unie z grantu Mládež v akci, projektu “Thinking and Speaking a Better World”, v němž je ADK partnerem slovinské debatní asociace Za in Proti.

 • International Worlds Schools Debate Tournament
  21. - 23. 3. 2013, Ljutomer, Slovinsko
  Na tradiční turnaj do městečka na slovinsko-maďarsko-chorvatském pomezí tentokrát zamířili debatérky English College Prague Adéla Válková, Jennifer Za Nzambi a Iryna Yurkiv. Tým pod vedením trenéra a rozhodčího Bedřicha Blumy postoupil ze základních kol do čtvrtfinále, kde podlehl pozdějším vítězům turnaje - domácímu týmu z Mariboru.
 • World Schools Debating Championships
  27. 1. - 5. 2. 2013, Antalya, Turecko
  Na Mistrovství světa v debatování středních škol reprezentoval Českou republiku národní tým ve složení Margareta Chlubnová (PORG), Markéta Tichá (DK Nad Alejí), Tadeáš Uhlíř, Jakub Zajíček (oba Open Gate). Tým vedli trenéři Matěj Pilát a Irena Kotíková, jako rozhodčí se turnaje zúčastnil Bedřich Bluma. Tým dosáhl v základní části turnaje 4 vítězství a 11 hlasů rozhodčích, což stačilo na 27. místo z 50 účastníků.

2012

 • Memory Kontrol
  14. 11. 2012, Žilina, Slovensko
  V ukázkové debatě na téma rozdělení Československa se pod vedením rozhodčího Michala Pečeni představili debatérky Hana Siwková, Veronika Matějíková a Eliška Jenknerová z Obchodní akademie v Českém Těšíně.
 • International Public Policy Forum 2012-2013
  říjen - prosinec 2012
  I v dalším ročníku mezinárodní korespondenční soutěže postoupil český tým ve složení Anthony E. Stalker, Adéla Válková, Patrik Dostál, Tuan A. Pham pod vedením trenérky Lenky Habětínové mezi nejlepších 32 týmů, kde byl vyřazen týmem Henry Clay High School z Lexingtonu v Kentucky.
 • EurOpen 2012
  3.-10. 11. 2012, Stuttgart, Německo
  Do bojů neoficiálního mistrovství Evropy formátem WSDC vyslala ADK tři týmy ve složení:
  • Czech Red: Margareta Chlubnová (PORG), Markéta Tichá (DK Nad Alejí), Tadeáš Uhlíř, Jakub Zajíček (oba Open Gate)
  • Czech White: Tereza Batlová, Michael Jambor (oba Gymnázium Olomouc-Hejčín), Tuan Anh Pham (Open Gate)
  • Czech Blue: Matěj Seidl, Nikolas Petrov (oba PORG), Markéta Chlubnová (Gymnázium Olomouc-Hejčín)

  Všechny tři týmy postoupily ze základních kol (Czech Red dokonce ze druhého místa se 7 vítězstvími a 20 balloty ze 7 kol), vypadly však svorně v osmifinále. Markéta Tichá byla 13. nejlepší mluvčí turnaje.
  Týmy doprovázeli: Bedřich Bluma (rozhodoval finále), Kateřina Hanzelková a Václav Soukup jako rozhodčí a Irena Kotíková jako trenérka.

 • Letná akdémia Discover
  11.-18. 8. 2012, Kubrica u Trenčína, Slovensko
  Letního vzdělávací tábora (nejen debatního), pořádaného partnerskou Slovenskou debatnou asociáciou (SDA), se zúčastnili Markéta Tichá (DK Nad Alejí), Patrik Dostál, Michael Jambor, Tereza Batlová (Gymnázium Olomouc-Hejčín), Jon Samuel Šotola (Gymnázium Jana Keplera, Praha). Mezi lektory působila Irena Kotíková (kurs debatování pro začátečníky).
  Stránky akce:
 • Heart of Europe 2012
  29.7.-3.8.2012, Olomouc
  Na jediném mezinárodním turnaji v České republice, tentokrát pod hlavičkou České debatní společnosti, pořadatelskou zemi reprezentovaly týmy:
  • Czech White: Markéta Tichá (Debatní klub Nad Alejí, Praha), Adéla Claire Pohůnková (Gymnázium Olomouc-Hejčín), Tereza Jandová (Open Gate); 18. místo (4 vítězství a 14 ballotů)
  • Czech Red: Margareta Chlubnová (PORG), Jakub Zajíček, Tadeáš Uhlíř (oba Open Gate); 21. místo (4 vítěství a 12 ballotů)
  • Czech Blue: Zuzana Manhartová, Markéta Chlubnová (obě Gymnázium Olomouc-Hejčín), Johana Scholzová (Open Gate); 36. místo (2 vítězství a 7 ballotů)
  • Moravia: Patrik Dostál, Dorota Saitzová (oba Gymnázium Olomouc-Hejčín), Adéla Válková (English College Prague); 30. místo (3 vítězství a 9 ballotů)

  Týmy vedli trenéři Jakub Langr, Irena Kotíková a Matěj Pilát. Debaty rozhodovali Bedřich Bluma, Michal Pečeňa, Richard Gracla, Jakub Langr, Jana Lohrová a Anna Hlaváčová.

 • ARGO Open
  24.-28. 7. 2012, Ploiesti, Rumunsko
  Na turnaj do poněkud exotické destinace vyrazili debatéři Gymnázia Budějovická v Praze Dominik Presl, Tereza Sladkovská a Otto Hartvich, kteří nepostoupili ze základní části - reportáž.
 • World Schools Debate Academy
  29. 6. - 7. 7. 2012, Kranjska Gora, Slovinsko
  Každoročního mezinárodního školení v debatování, zejména formátem WSDC, se zúčastnili debatéři Margareta Chlubnová (PORG), Tereza Janková, Jakub Zajíček (Open Gate), Markéta Tichá (DK Nad Alejí) a trenéři/rozhodčí Petr Pospíšil a Michal Pečeňa. Jejich účast podpořil program Evropské unie Europe for Citizens, a to na základě projektu Simulation for Action Stimulation.
 • Eurasian Debating Championships
  13.-20. 6. 2012, Istanbul, Turecko
  Na další ročník turnaje do města na dvou kontinentech se pod dozorem rozhodčího Jakuba Kadlece vypravili debatéři z Gymnázia Olomouc-Hejčín Zuzana Manhartová, Natálie Vaverková, Dorota Saitzová a Jan Linhart, kteří s pěti výhrami postoupili ze základní části turnaje do osmifinále, kde podlehli týmu ze Singapuru.
 • Bratislava Schools Debating Competition 2012
  - 12.-16. 4. 2012, Bratislava, Slovensko
  Mezinárodního turnaje formátem WSDC se za doprovodu rozhodčích Dušana Hrabánka a Johna Wickhama zúčasnily 4 týmy českých debatérů:
  • Czech White (Tuan Anh Pham, Edita Radvanská, Markéta Tichá) získali v šesti základních kolech 3 víězství a 9 hlasů rozhodčích, vypadli ve čtvrtfinále;
  • Czech Red (Tadeáš Uhlíř, Alisa Timiryasova, Tereza Janková) po 4 vítězstvích a 12 ballotech vypadli ve čtvrtfinále;
  • Czech Blue (Barbora Drozdová, Michael Janeček, Ján Michalčák) vyhráli 2 debaty a získali osm ballotů, což stačilo na 14. místo z 20 týmů;
  • Czech Black (Adéla Válková, Jan Linhart, Adéla Claire Pohůnková, Jon Šotola) po 4 vítězstvích a 11 ballotech vypadli ve čtvrtfinále.
 • International Public Policy Forum 2011-12
  - říjen 2011 - únor 2012 korespondenční část, finále 13.-15. 4. 2012, New York, USA
  Mezinárodní soutěž v argumentaci, tento ročník na tezi "Resolved: Human missions should be a significant focus of space exploration." Po základní části, spočivající v sepsání argumentační eseje, bylo vybráno 32 týmů do vyřazovací části, z níž první dvě kola se uskutečnila vyřazovacím způsobem. Nejlepších osm týmů postoupilo do závěrečných bojů, které se odehrály ústně v New Yorku.
  V konkurenci více než 300 týmů z celého světa český tým ve složení Margareta Chlubnová, Jakub Langr, Jakub Zajíček a Dan Žďárek, pod vedením trenérů Ireny Kotíkové, Šimona Podhajského a Lenky Habětínové v soutěži jako historicky první tým nerodilých mluvčích zvítězil a odvezl si hlavní cenu - šek na 10.000,- USD.
  Tisková zpráva o akci:
  Blog účastníků závěrečného turnaje:
 • World Schools Debating Championships 2012
  - 17.-27.1.2012, Cape Town, Jižní Afrika
  Národní tým ve složení Margareta Chlubnová (PORG), Jakub Langr (Gymnázium nad Aleji, Praha), Ján Michalčák (Open Gate Babice), Markéta Tichá (Gymnázium nad Alejí, Praha) a Dan Žďárek (Prague Briitish School) získal 3 vítězství a 10 hlasů rozhodčích, což stačilo na 31. místo z 48 zúčastněných. Trenérem týmu na místě byl Dušan Hrabánek, s přípravou týmu pomáhali Irena Kotíková a Matěj Pilát a další koučové.
  Blog reprezentantů přímo z mistrovství světa:

2011

 • Debate in the Neighbourhood Training and Conference
  - 7. - 9.12. 2011, Antverpy, Belgie.
  Mezinárodního semináře a konference o zapojení mládeže do veřejného dění se za naši organizaci zúčastnili: Kateřina Švajcrová, prezidentka ADK, Katechka Hanzelková, ředitelka soutěží, Anna Hlaváčová, Václav Soukup, členové představenstva, a Jiří Píza.
 • International Worlds Schools Debate Tournament in Ljutomer
  - 1.-3.12.2011, Ljutomer, Slovinsko.
  Na tradičním mezinárodním turnaji pořádaném partnerskou asociací Za in Proti reprezentovali Dorota Saitzová, Alisa Timiryasová, Ibolya Běláková, Michael Janeček, Tuan Anh Pham a Tadeáš Uhlíř .
  Trenér a rozhodčí: Jakub Kadlec
 • EurOpen, Stutgart, Německo
  - 5.-12. listopadu 2011
  Neoficiálního mistrovství Evropy v debatování formátem WSDC se zúčastnili:
  • Czech 1 - Jakub Langr, Dan Žďárek, Jan Michalčák, Margareta Chlubnová, Markéta Tichá (vypadli ve čtvrtfinále)
  • Czech 2 - Petr Pospíšil, Niousha Jafari, Tereza Janková, Jakub Zajíček (vypadli v osmifinále s Czech 4)
  • Czech 3 - Patrik Dostál, Markéta Chlubnová, Barbora Musilová (4 vítězství, 11 ballotů, 17. místo)
  • Czech 4 - Jan Linhart, Natálie Vaverková, Zuzana Manhartová (vypadli ve čtvrtfinále)

  Rozhodčí: Matěj Pilát, Anna Mikolášková
  Dan Žďárek byl vyhlášen nejlepším řečníkem turnaje, Jakub Langr skončil osmý.
  Dan Žďárek, Markéta Tichá a Petr Pospíšil obdrželi na náklady své účasti příspěvek z grantu Magistrátu hl. m. Prahy.

 • World Online Debating Championship 2011
  - srpen a září 2011
  Dlouhodobá soutěž pořádaná mezinárodní debatní asociací IDEA, ve které má tým studentů na reakci na vyjádření oponentů 24 hodin.
  Debatéři Ján Michalčák, Jiří Píza, Adéla Claire Pohůnková, Anthony Stalker postoupili pod vedením trenérů Dušana Hrabánka a Michala Pečeni až do semifinále, kde podlehli týmu Kanady rozhodnutím 2:1.
 • World Schools Debating Championship 2011
  - 16. - 26. srpna 2011, Dundee, Skotsko
  Národní tým ve složení Václav Soukup, Jana Lohrová, Šimon Podhajský, Lenka Habětínová, Jakub Langr pod vedením trenérky Ireny Kotíkové dosáhl 4 výher, 11 hlasů rozhodčích a obsadil 24. místo. Rozhodčí: Matěj Pilát, Roman Petr (nezávislý)
  Jana Lohrová, Irena Kotíková a Jakub Langr obdrželi na náklady své účasti příspěvek z grantu Magistrátu hl. m. Prahy.
 • IDEA Youth Forum 2011
  - 19. července - 1. srpna 2011, Istanbul, přes 50 týmů
  Na Mistrovství světa v debatování formátem KPDP reprezentovali:
  • Czech 1: Patrik Dostál, Tereza Janková, Markéta Tichá (3 výhry, 10 ballotů, 28. místo)
  • Czech 2: Jan Chalupný, Jakub Langr, Šimon Podhajský (3 výhry, 9 ballotů, 29. místo)

  Jakub Langr dosáhl v soutěži o nejlepšího mluvčího na 5. místo.
  Rozhodčí a trenéři: Jiří Píza, Irena Kotíková
  Czech 1 a Jiří Píza se zúčastnili rovněž školící části akce. Účastnické poplatky byly financovány z grantu Evropské komise "Debate for Learning and Dialogue", v němž byla ADK partnerem mezinárodní debatní asociace IDEA.
  Irena Kotíková a Jakub Langr obdrželi na náklady své účasti příspěvek z grantu Magistrátu hl. m. Prahy.

 • Heart of Europe 2011
  - 10. - 15. července 2011, Olomouc
  Jediný mezinárodní turnaj v České republice pořádala ADK Olomouckého kraje. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů ze 4 kontinentů. Organizátory turnaje byli Roman Petr a Jakub Kadlec. Kateřina Hanzelková a John Wickham byli členy panelu hlavních rozhodčích turnaje.
  ČR pod vedením trenérky Ireny Kotíkové reprezentovali:
  • Czech Red: Václav Soukup, Jakub Langr, Jana Lohrová, Lenka Habětínová, Šimon Podhajský (6 výher, 18 ballotů, vítězové turnaje)
  • Czech Blue: Jan Linhart, Jon Samuel Šotola, Jiří Píza, Petr Pospíšil (4 výhry, 12 ballotů, osmifinále)
  • Czech White: Margareta Chlubnová, Markéta Chlubnová, Barbora Musilová (3 výhry, 7 ballotů, 28. místo)
  • Czech Hejcin: Natálie Vaverková, Dorota Saitzová, Sabina Bergerová, Zuzana Manhartová (3 výhry, 10 ballotů, 22. místo)

  Jakub Langr se stal 3. nejlepším individuálním řečníkem a nejlepším z nerodilých mluvčích.
  Rozhodčí: Michal Pečeňa, Dušan Hrabánek, Matěj Pilát, Kristýna Blažková, Anna Hlaváčová

 • Bratislava Schools Debating Competion 2011
  - 8. - 11. dubna 2011, Bratislava
  Turnaje formátu WSDC se zúčastnily tři týmy:
  • Czech 1 (Red): Jiří Píza, Jan Linhart, Margareta Chlubnová, Adéla Pohůnková (4 výhry, 11 ballotů, čtvrtfinále)
  • Czech 2 (Blue): Petr Pospíšil, Hana Bušková, Lucie Králová (2 výhry, 7 ballotů, 16. místo)
  • Czech 3 (Green): Niousha Jafari, Jakub Zajíček, Markéta Tichá, Tereza Janková (3 výhry, 8 ballotů, 12. místo)

  Rozhodčí: Matěj Pilát, Bedřich Bluma, Roman Petr, Jan Tulis, Irena Kotíková

 • Eurasian Schools Debating Championships
  - Istanbul, Turecko, 27. 1. - 1. 2. 2011
  - Turnaje formátem WSDC se zúčastnilo 54 týmů ze 4 kontinentů.
  - ČR reprezentovali:
  Tým Czech Republic Y: Margareta Chlubnová, Jan Linhart, Jan Michalčák, Jiří Píza skončil těsně před branami osmifinále po 5 vítězných debatách z 8 na 17. místě
  Tým Czech Republic Z: Tereza Janková, Markéta Tichá, Jakub Zajíček vyhrál 3 debaty z 8
  Tým Olomouc: Patrik Dostál, Markéta Chlubnová, Barbora Musilová vyhrál 4 debaty z 8
  Trenérka: Irena Kotíková
  Rozhodčí: Dušan Hranbánek, Roman Petr

2010

 • 22. Mistrovsví světa WSDC
  - 8. - 18.2.2010; Doha, Katar.
  - Český národní tým ve složení Barbora Goláňová (Gymnázium Jana Nerudy Praha), Jakub Langr, Jana Lohrová (oba Debatní klub Nad Alejí Praha), Šimon Podhajský (Open Gate Boarding School Babice) a Anthony Stalker (Gymnázium Jana Nerudy Praha) vyhrál 2 debaty z osmi základních kol (6 hlasů rozhodčích), což stačilo na 44. místo.
  - Trenéři Kristýna Blažková, Michal Pečeňa
  - Rozhodčí Irena Kotíková, Matěj Pilát, Jan Tulis
 • World Individual Debating and Public Speaking Championships
  - Druskininkai a Vilnius, Litva, 8.-12. 4. 2010.
  - Soutěže v debatování a argumentaci jednotlivců se zúčastnili Margareta Chlubnová (Gymnázium v Olomouci-Hejčíně) a Lenka Habětínová (Gymnázium Nad Alejí, Praha) jako soutěžící a Dušan Hrabánek jako trenér a rozhodčí. Lenka Habětínová obsadila v celkovém pořadí soutěže v konkurenci 100 účastníků, většinou rodilých mluvčích, 67. místo.
  - Reportáž z akce ZDE a ZDE.
 • Malacky International High Schools Tournament 2010, 8.-12. 4. 2010, Malacky, Slovensko.
  - Turnaje formátem WSDC se zúčastnily dva týmy z ČR, a to:
  1) Czech Republic - Olomouc Hejčín (Sabina Bergerová, Jan Linhart, Michal Roubalík)
  2) Czech Republic - Open Gate (Ján Michalčák, Václav Soukup, Marek Svoboda)
  - Rozhodčí: Richard Gracla, Anna Hlaváčová, Michal Pečeňa, Jan Tulis.
  - Hejčín se neprobojoval ze základních kol. Open Gate postoupil po šesti základních kolech z prvního místa (5 výher a 14 nebo 15 ballotů). Ve čtvrtfinále porazil tým Romania 1. Bohužel v semifinále nestačil na celkového vítěze turnaje - Mix Team (Polsko, Rumunsko).
 • Mistrovství světa v debatování formátem Karl Popper (KPDP)
  - IDEA Youth Forum 2010 proběhlo v Nizozemí 22. července - 4. srpna 2010.
  - Český tým "Disceptatio Incapax" získal v konkurenci více než 50 týmů dělené 3.-4. místo. Probojoval se totiž až do semifinále, kde byl vyřazen týmem z Litvy. Litevští debatéři se stali nepřekonatelným problémem pro české týmy - tým Czech Republic 3 s nimi prohrál ve čtvrtfinále, zatímco tým No Idea v osmifinále. Celkem se tradičního letního setkání debatující mládeže IDEA Youth Forum zúčastnilo 275 debatérů, trenérů a rozhodčích ze 47 zemí světa.
  Úspěch zaznamenali čeští debatéři rovněž v hodnocení individuálních mluvčích. Skvělé 2. místo obsadil Jakub Langr a na 8. místě se umístil Šimon Podhajský.
  - Úplné složení českých týmů:
  Czech Rep 1 ("Disceptatio Incapax") - Šimon Podhajský (Open Gate Boarding School), Karin Slunečková, Jakub Langr (oba Gymnázium nad Alejí, Praha)
  Czech Rep 2 ("NO IDEA - in memoriam Matej Pilat") - Lenka Habětínová (Gymnázium nad Alejí, Praha), Václav Soukup, Marek Svoboda (oba Open Gate Boarding School)
  Czech Rep 3 - Jana Lohrová (Gymnázium nad Alejí, Praha), Adam Ganik (International School of Prague), Ahra Cho (výpomoc z USA)
  Trenérky: Kateřina Hanzelková, Kateřina Švajcrová
  Reportáž v České televizi:
 • Heart of Europe 2010
  - Olomouc, Česká republika, 15. - 20. srpna 2010.
  - Jediného mezinárodního turnaje v České republice, pořádaného naší organizační jednotkou - ADK Olomouckého kraje, se zúčastnilo 24 týmů ze 17 zemí 4 kontinentů.
  - Hlavním organizátorem akce byl Michal Roubalík, hlavním rozhodčím John Wickham.
  - Českou republiku reprezentovaly 4 týmy pod vedením trenérky Ireny Kotíkové:
  ISP: Brian Sladek, Adam Ganik, Kunal Sehgal (všichni International School of Prague), Czech 1: Šimon Podhajský, Václav Soukup (oba Open Gate Boarding School Babice), Jakub Langr (Debatní klub Nad Alejí)
  Czech 2: Lenka Habětínová, Jana Lohrová, Marek Pikna (všichni Debatní klub Nad Alejí), Petr Pospíšil (Gymnázium Elišky Krásnohorské Praha), Hejčín: Margareta Chlubnová, Jan Linhart, Adela Pohůnková, Sabina Bergerová (všichni Gymnázium v Olomouci-Hejčíně).
  - Do vyřazovací části postoupili Czech 1 (vypadli ve čtvrtfinále) a ISP (vypadli v semifinále).
  - Turnaj by nemohl proběhnout bez hojné účasti českých rozhodčích a dobrovolníků z řad studentů Gymnázia v Olomouci-Hejčíně.
 • Mistrovství světa v debatování online
  - Probíhalo po celé září 2010.
  - Dlouhodobá soutěž pořádaná mezinárodní debatní asociací IDEA, ve které má tým studentů na reakci na vyjádření oponentů 24 hodin. Národní tým České republiky ve složení Lenka Habětínová (Gymnázium Nad Alejí v Praze), Jakub Langr (The McCallie School v Tenessee), Šimon Podhajský a Václav Soukup (oba Open Gate Boarding School Babice), pod vedením trenérů Ireny Kotíkové a Matěje Piláta, strávil u obrazovek počítačů desítky bezesných nocí. Probojoval se přes Kanadu, USA a Mongolsko, až ve finále narazil na Nový Zéland a zvítězil. Vítězství českých debatérů zaznamenala rovněž média včetně všech významných zpravodajských serverů (např. lidovky.cz - odkaz na článek).
 • International Public Policy Forum
  - Akce se konala v průběhu listopadu 2010.
  - Mezinárodní korespondeční soutěže v argumentaci se zúčastnil tým ve složení Lenka Habětínová (Debatní klub Nad Alejí), Jana Lohrová (International School of Prague), Šimon Podhajský a Václav Soukup (oba Open Gate Boarding School). Týmu se podařilo v konkurenci přes 300 týmů postoupit ze základní části mezi nejlepších 32, kde podlehl v prvním kole týmu Mongolska.
 • Think-Meet-Debate-Include-Europe
  - 3. - 8. listopadu, Ljutomer, Slovinsko.
  - Česká reprezentace vyslala na debatní turnaj formátem WSDC dva týmy začínajících reprezentantů:
  Czech A ve složení Marek Pikna (Debatní klub Nad Alejí, Praha), Petr Pospíšil (Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha), Tereza Janková (Open Gate Boardig School Babice) a Czech B ve složení Markéta Tichá, Hana Bušková, Lucie Králová (všechny Debatní klub Nad Alejí) vyhrály shodně 2 debaty ze 6 a do vyřazovací části nepostoupili. Jako rozhodčí se turnaje zúčastnili Jakub Kadlec, Michal Pečeňa a Roman Petr. Účast české reprezentace byla částečně financována z grantu Evropské komise „Europe for Citizens“, v němž byla ADK partnerem projektu slovinské debatní asociace Za in Proti.
 • EurOpen 2010, Otevřené mistrovství Evropy (Stuttgart, Německo)
  - 6. - 12. listopadu 2011, Stuttgart, Německo.
  - Česká reprezentace pod vedením trenérky Ireny Kotíkové postavila dva týmy:
  Czech 1 ve složení Jana Lohrová (International School of Prague), Šimon Podhajský, Václav Soukup (oba Open Gate Boarding School Babice), Lenka Habětínová (Debatní klub Nad Alejí, Praha) postoupili až do finále, kde nestačili nejtěsnějším možným rozdílem 3:4 na tým Canada East.
  Czech 2 ve složení Margareta Chlubnová, Jan Linhart (Gymnázium v Olomouci-Hejčíně), Jon Šotola (Gymnázium Jana Keplera, Praha), Jiří Píza (Debatní klub Nad Alejí, Praha) skončili těsně před branami postupu do čtvrtfinále (9. místo). Trenérkou byla Irena Kotíková.
  - Rozhodčím byli Matěj Pilát a John Wickham.
  - Lenka Habětínová se umístila na 10. místě v individuálním hodnocení řečníků (první mezi nerodilými mluvčími), Šimon Podhajský následoval na 14. a Jana Lohrová na 16. místě. Jedná se o historicky nejlepší výsledek české reprezentace na tomto tradičním turnaji.
 • Together in Europe Conference
  - 19. - 20. listopadu 2010, Rotterdam, Nizozemí.
  - Konference pořádané mezinárodní debatní asociací IDEA, zaměřené na problematiku integrace menšin, se za ADK zúčastnili Jakub Kadlec, David Koplík, Lucie Ottingerová, Roman Petr a Václav Soukup, kteří prezentovali zkušenosti ADK s projektem Romské debatní ligy.

2009

 • 13. Mistrovství Evropy WSDC
  - 29.11. - 4.12.Stuttgart, Německo
  - Týmu ČR ve složení Bára Goláňová, Jana Lohrová, Šimon Podhajský a Anthony Stalker se v těžké konkurenci celkem dařilo - probojovali se ze základní skupiny, bohužel však podlehli v čtvrtfinále Nizozemsku.
  - Barbora Goláňová se stala 3. nejlepší mluvčí turnaje.
  - Debaty rozhodovali Michal Pečeňa, Kristýna Blažková (oba koučové národního týmu) a Matěj Pilát.
 • Podzimní turnaj 2009 Anglické DL na Slovensku
  - První turnaj slovenské DL v anglickém jazyce v sezóně 2009/2010.
  - 20. - 22. listopadu 2009 na gymnáziu Trebišovská v Košicích.
  - Za ČR se zúčastnil tým ve složení: Jana Lohrová (DKNA), Šimon Podhajský, Václav Soukup (oba DK při OPEN GATE - Boarding school).
  - Po čtyřech základních kolech se náš tým probojoval až do semifinále a finále.
  - Ve finále zvítězil na týmem z gymnázia Slučany.
  - Z celkem šesti debat zvítězil ve všech se ztrátou pouhých 3 ballotů.
  - Šimon Podhajský získal ocenění pro nejlepšího řečníka turnaje.
 • Heart of Europe 2009:
  - Olomouc, Česká republika, 16. - 21. 8. 2009
  - Mezinárodní turnaj formátem WSDC.
  - Organizace: Debatní klub Olomouc, šéf organizačního výboru: Jakub Kadlec; hlavní
  rozhodčí: John Loftus Wickham
  - Účast: 12 týmů z 6 zemí za ČR se účastnili národní tým ve složení
  Vojtěch Baštýř, Jakub Langr, Jana Lohrová, Šimon Podhajský a Anthony Stalker; a tým "Hejčín" ve složení Veronika Dostálová, Margareta Chlubnová a Václav Soukup.
  - Dále asi desítka rozhodčích.
 • IDEA Youth Forum 2009:
  - Jahorina, Bosna a Hercegovina, 23. 7. - 5. 8. 2009
  - Mistrovství světa v debatování formátem KPDP: Tým ve složení Jakub Langr, Jana Lohrová, Šimon Podhajský (všichni DKNA Praha) postoupil do osmifinále.
  - Akce se dále účastnili debatéři Jon Šotola (Gymnázium Jana Nerudy Praha), Václav Soukup, Anna Mikolášková, Anežka Svobodová (Open Gate), Robert Ďiro (RDL Brno) a Nikola Müllerová (RDL SOŠ Hradec Králové)
  - Koučové: Jan Dragoun (VADA), Dominik Moškvan (Brno)
  - Školitel: Matěj Pilát
 • IDEA Climate Advocacy Institute:
  - Izmir, Turecko, červenec 2009
  - Tradiční školení debatování a efektivní argumentace.
  - Zúčastnili se: Iva Michaljaničová a Roman Petr
 • Komarovo 2009 International Debate Forum:
  - Petrohrad, Rusko, 30. 4. - 3. 5. 2009
  - Turnaj formáty WSDC a KPDP.
  - Turnaje se jako rozhodčí zúčastnil Bedřich Bluma (DKUK), rozhodoval i finále.
 • 21. WSDC:
  - v Athénách 9.-19. února 2009 vedl reprezentační tým jako trenér Jan Tulis. Jeho svěřenci byli: Martin Dunaj (Gymnázium Jana Nerudy, Praha), Barbora Goláňová (Gymnázium Jana Nerudy, Praha), Lenka Habětínová (Debatní klub Nad Alejí, Praha), Šimon Podhajský (Debatní klub Nad Alejí, Praha) a Michaela Rutová (Gymnázium F.X.Šaldy, Liberec). Náhradníkem je Barbora Šonková (Gymnázium Jana Nerudy, Praha).
  - Bezprostředně o postupu našeho týmu nás informoval Šimon Podhajský pomocí blogu. K náhlednutí je rovněž oficiální blog s výsledky. Tým vyhrál 3 debaty z 8 (celkem 7 ballotů).

2008

 • 20. Mistrovství světa WSDC (Washington, USA). Česká reprezentace ve složení Martin Dunaj, Barbora Goláňová (GJN Praha), Anna Hlaváčová, Šimon Podhajský (DKNA), Andrea Jamborová (Olomouc Hejčín), náhradnice Pavlína Opatrná (Hejčín) obsadila celkově 28. místo (3 vítězství z 8 debat, celkem 6 ballotů) ze 39 týmů, mistři světa jsou Angličani.
  Z našich mluvčích se na "KIDy" nevešel nikdo do první padesátky.
  target="_blank">www.schoolsdebate.com/years/2008/. Trenérem národního týmu byl Matěj Pilát, jeho zástupkyní Anna Kouznetsova, dále se turnaje zúčastnil jako rozhodčí Jan Tulis (rozhodoval semifinále).
 • 4. místo na mistrovství Evropy ve Stuttgartu, kde se do semifinále probojoval oficiální Team Czech Republice složení Šimon Podhajský, Míša Rutová, Lenka Habětínová. Dále na 17. skončil Team Olomouc ve složení Jana Lohrová, Jakub Langr, Jiří Píza, Anthony Stalker a Vojtěch Němec.
 • International Debate Weekend 2008, Ljutomer, Slovinsko. Za ČR soutěžily dva týmy - národní tým: Barbora Goláňová, Martin Dunaj (GJN Praha), Šimon Podhajský (DKNA) - vyhráli 3 debaty z 6; Tým "B": Lucie Váchová, Jan Píza, Jiří Píza (DKNA) - vyhráli 4 debaty z 6.
  Náhradnice národního týmu Barbora Šonková byla součástí mix týmu, Bára Goláňová byla 12. nejlepší mluvčí turnaje a Bára Šonková 8. nejlepší mluvčí turnaje.
  Jako rozhodčí se zúúčastnili Dušan Hrabánek, Jan Tulis.
  Turnaje se celkem zúčastnilo 44 týmů z 11 zemí, vyhráli Kanaďani.
 • 1. turnaj slovenské debatní ligy v angličtině 2008-9, Košice. Za ČR byly přítomny dva týmy - národní tým: Barbora Goláňová, Martin Dunaj (GJN Praha), Michaela Rutová (Liberec) - vypadli ve finále (prohra 4:1) a tým "DKNA": Anna Hlaváčová, Jana Lohrová, Jakub Langer - skončili po základních kolech 5. a nepostoupili o jeden ballot.
  Barbora Goláňová nejlepší mluvčí turnaje, Anna Hlaváčová druhá, Martin Dunaj pátý.
  Rozhodčí za Českou republiku: Jan Tulis.
  Na turnaji bylo celkem 14 týmů, kromě našich jen Slováci.
 • Heart of Europe 2008 (3. - 8.2. 2008 Olomouc)
  Hlavním organizátorem tohoto ročníku byl pan Marek Štěpán, pořadatelem Debatní klub Olomouc. Do finále, které se konalo 8.2.208 v divadle hudby Olomouc se probojoval tým Izraele a Rumunska. Na finále se přijel podívat i zástupce izraelského velvyslance Zeev Nevo Kulman a ten posléze předával ceny. Absolutním vítězem Heart of Europe se stal tým Izraele.

2007

 • 4. IDEA Mistrovství světa formátu Karl Popper (Třešť, ČR): domácí tým ČR nastoupil ve složení Barbora Goláňová, Martin Dunaj, Nella Soušková. Rozhodčím za ČR byl pan Dominik Moškvan. Družstvo se neprobojovalo do čtvrtfinále. Český trenér Richard Gracla, bývalý reprezentant ČR, vedl tým Jihoafrické republiky, který skončil na druhém místě. Zážitky z akce popsal v samostatném textu hlavní organizátor, p. René Brinda.
 • Delegáti ČR se zúčastnili mezinárodní debatní akce projektu EYS v Amsterdamu. Středoškoláky zastupovali Jan Piza a Tereza Tománková z Debatního klubu Nad Alejí, Praha, a Tomáš Zuklín z Gymnázia Arabská, Praha. Vedoucím naší delegace byl Mgr. René Brinda.
 • 19. Mistrovství světa WSDC (Soul, Jižní Korea): 22.-23. místo z 35 účastníků, reprezentace skončila v základních kolech, kde postupně debatovala proti týmům Indonésie (prohra 1:2), Argentina (prohra 0:3), Mongolsko (výhra 3:0), Singapur (prohra 0:3), Korea (prohra 1:2), Německo (prohra 1:2), Austrálie (prohra 0:3), Slovensko (výhra 3:0) a nepostoupila do osmifinále.
 • reprezentace ČR: Lucie Ottingerová, Marek Štěpán, Kristýna Blažková, Sonya Milanová, Ondřej Krásný, Matěj Pilát (trenér)

2006

 • 3. IDEA Mistrovství světa formátu Karl Popper (Predeal, Rumunsko): tým ČR ve složení Iva Horčicová, Dominik Moškvan a Pavla Navrátilová (všichni z Brna) se probojoval až do semifinále, kde podlehl těsným výsledkem 4:3 týmu Korea. Stejným výsledkem potom Korea ve finále porazila tým Slovenska. Pokud Vás zajímá, jakou afirmativní obhajobu si naši reprezentanti připravili na tezi: A policy should be adopted to promote global compliance with the Convention on the Rights of the Child, přečtěte si jejich "case". Více o akci se můžete dozvědět z blogu Kateřiny "Katechky" Hanzelkové, která se účastnila jako školitel. Jako člen představenstva reprezentoval Českou republiku René Brinda.
 • 18. Mistrovství světa WSDC (Cardiff, Wales): 31. místo z 36 účastníků, reprezentace skončila v základních kolech, kde postupně debatovala proti týmům JAR (prohra 3:0), Kanady (prohra 2:1), Bangladéše (prohra 2:1), Lesotha (výhra 3:0), Německa (prohra 3:0), Litvy (prohra 3:0), Peru (prohra 3:0) a Pákistánu (prohra 3:0) a nepostoupila do osmifinále.
  - reprezentace ČR: Sonya Milanová, Lucie Ottingerová, Marek Štěpán, Kristýna Blažková, Michal Pečeňa, Irena Zatloukalová (trenér)
 • 10. ročník turnaje "European Open" (Stuttgart, Německo): 5. místo z 21 účastníků; trenérem byl John Wickham

2005

 • 2. Mistrovství světa formátu Karl Popper (Struga, Makedonie): tým "MMP" účastník semifinále, tým "LPB" účastník osmifinále; Jan Libíček nejlepším individuálním řečníkem mistrovství světa, Matěj Pilát 4. nejlepší, Sonya Milanová 8.
  - reprezentace ČR: Sonya Milanová, Dominik Moškvan, Matěj Pilát, Jan Libíček, Michal Pečeňa, Kristýna Blažková, Richard Gracla (trenér), Alena Kyseláková (trenér)
  - o výsledcích akce se píše v textu olomouckých Radničních listů.
 • 17. Mistrovství světa WSDC (Calgary, Kanada): 18. místo z 31 účastníků, reprezentace skončila v základních kolech, kde postupně debatovala proti týmům Pákistánu (prohra 3:0), Hong Kongu (prohra 3:0), Litvě (výhra 3:0), Filipínám (výhra 2:1), Singapuru (prohra 3:0), Izraele (výhra 2:1), Německa (výhra 3:0) a Nizozemí (prohra 2:1) a těsně nepostoupila do osmifinále mezi nejlepších 16 týmů světa.
  - reprezentace ČR: Anya Kouznetsova, Alena Kyseláková, Sonya Milanová, Lucie Ottingerová, Milan Štemberg, Tom Mertin (trenér), Irena Kotíková (rozhodčí), John Wickham (rozhodčí), Richard Gracla (rozhodčí)
 • 9. Mistrovství Evropy v debatování (Stuttgart, Německo): reprezentace ČR 7. místo z 12 účastníků, tým "Olomouc" 10. místo z 12 účastníků

2004

 • 1. Mistrovství světa formátu Karl Popper (Roosta, Estonsko): ČR vicemistrem světa!, druhý český tým (s estonskou posilou) postoupil do osmifinále, celkem startovalo 36 družstev; Jan Libíček 5. nejlepším individuálním řečníkem ze 108 účastníků, Richard Gracla 9. nejlepší
  - reprezentace ČR: Jan Libíček, Richard Gracla, Matěj Pilát, Dominik Moškvan a Iva Horčicová, Katechka Hanzelková (trenér)
 • 16. Mistrovství světa WSDC (Stuttgart, Německo): 26. místo z 29 účastníků
  - reprezentace ČR: Richard Gracla, Irena Kotíková, Jan Libíček, Jan Tulis, Matěj Pilát, Katechka Hanzelková (rozhodčí), Iva Pecháčková (rozhodčí), John Wickham (trenér)
 • 8. Mistrovství Evropy v debatování(Stuttgart, Německo): 5. místo z 20 účastníků.

2003

 • 15. Mistrovství světa WSDC (Lima, Peru): 21. místo z 25 účastníků
  - reprezentace ČR: Irena Kotíková, Jan Libíček, Jan Tulis, Michaela Viktorinová, Lenka Dutkevičová, Tomáš Mertin (trenér), John Wickham (rozhodčí)
 • Mezinárodní debatní turnaj "Heart of Europe" (Olomouc, ČR): 2. místo z 10 účastníků; Jan Libíček 2. nejlepším individuálním řečníkem
  - reprezentace ČR: Jan Libíček, Jan Tulis, Matěj Pilát

2002

 • 14. Mistrovství světa WSDC (Singapur): 28. místo z 28 účastníků
  - reprezentace ČR: Irena Kotíková, Tomáš Mertin, Iva Pecháčková, Michaela Viktorinová, Irena Zatloukalová, Tim Farmer (trenér), John Wickham (rozhodčí)
 • 7. Mistrovství Evropy v debatování(Stuttgart, Německo): 7. místo z 20 účastníků

2001

 • 13. Mistrovství světa WSDC (Johannesburg, JAR): 26. místo z 32 účastníků
  - reprezentace ČR: Irena Zatloukalová, Tomáš Mertin, Mikuláš Pštross, Zuzana Válková, Alexandr Kuzmin, John Wickham (trenér)

2000

 • 12. Mistrovství světa WSDC (Pittsburg, USA)
  - reprezentace ČR: Irena Zatloukalová, John Wickham (trenér)

1999

 • 11. Mistrovství světa WSDC (Londýn, Velká Británie): 16. místo z 31 účastníků (postup do osmifinále!)
  - reprezentace ČR: Martin Jambor, Jiří Paták, Daniel Rosendorf, Jan Štěpán, Markéta Trnečková, John Wickham (trenér)

1998

 • 10. Mistrovství světa WSDC (Jeruzalém, Izrael): 25. místo z 25 účastníků
  - reprezentace ČR: Blanka Čechová, Petr Jahoda, Michaela Appeltová, Jan Štěpán, Milan Konrád, Richard Sitta (trenér

1997

 • 9. Mistrovství světa WSDC (Bermudy): 14. místo z 17 účastníků
  - reprezentace ČR: Lukáš Hendrych, Jiří Novák, Radim Římánek, Tomáš Zach, Martin Záklasník (trenér), Alena Záklasníková (rozhodčí)

1996

 • 8. Mistrovství světa WSDC (Canberra, Austrálie): 11. místo z 15 účastníků
  - reprezentace ČR: Petra Bočáková, Tomáš Zach, Martin Záklasník, Alena Záklasníková (trenér)
 • 1. ročník mistrovství Evropy ve Stuttgartu, kde na 2. místě skončil tým ve složení Blanka Munclingerová, Jiří Novák, Petr Jahoda.

1995

 • (první účast reprezentace ČR na mistrovství světa)
  - 7. Mistrovství světa WSDC (Cardiff, Velká Británie)
  - reprezentace ČR: Richard Sitta, Petr Jahoda, Radim Halfar, Gabriela Římská, René Brinda (trenér), Marcela Nováková (trenér)
  - vtipný deník účastníka akce