Jak se zapojit

Jsem středoškolák a chci začít debatovat
Začít můžete třeba tím, že se přijdete podívat na nějaký debatní turnaj, kalendář akcí pro školní rok 2016/2017 naleznete zde. Zároveň nás můžete kontaktovat na zacinam{zavináč}debatovani.cz a my vám rádi pomůžeme se zapojením.

Pokud se chcete nejdříve podívat, jak taková debata vypadá, či si o debatování něco přečíst, navštivte náš YouTube kanál, otevřete pravidla debaty nebo metodickou sekci našeho webu. Zároveň, aby vám nic podstatného neuteklo, doporučujeme dát like naší stránce na Facebooku.

Proč je vlastně debatování dobré a co všechno vám může přinést? O tom pojednává například následující video.

Jsem vysokoškolák a chci se zapojit
Debatovat se dá i na vysoké škole! V České republice jsou debatní kluby při Karlově i Masarykově univerzitě a také na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Zapojit se lze i do středoškolského programu, například koučováním debatních týmů, vedením debatního klubu anebo rozhodováním na turnajích Debatní ligy. K získání akreditace rozhodčího není nutná předchozí zkušenost s debatováním. Školení pro rozhodčí se organizují zpravidla dvakrát ročně (kalendář akcí), kontaktujte Ředitele soutěží na emailu rs{zavináč}debatovani.cz.

Chci založit debatní klub
Pro založení debatního klubu nejsou třeba předchozí zkušenosti s debatováním. Máte-li zájem debatování rozšířit i na vaši základní či střední školu, kontaktujte nás na zacinam{zavináč}debatovani.cz. Spojí se s vámi náš koordinátor, který vám vysvětlí vše potřebné a pomůže například se zorganizováním ukázkové debaty přímo u vás na škole.

Chci trénovat debatní klub
Debatních trenérů není nikdy dost, rádi rozšíříme naše trenérské okruhy právě o vás. Napište nám email na zacinam{zavináč}debatovani.cz a my vás rádi nasměrujeme na debatní klub, který momentálně hledá trenéra, nebo vám pomůžeme klub založit a správně nastartovat. Pro tyto účely máme i manuál pro trenéry debatních klubů.

Chci se stát rozhodčím
Aby se člověk mohl stát debatním rozhodčím, je třeba nejprve absolvovat školení a následně prokázat získané znalosti. K účasti na školení a obdržení akreditace rozhodčího není nutná předchozí zkušenost s debatováním. Školení pro rozhodčí se organizují zpravidla dvakrát ročně (kalendář akcí), kontaktujte Ředitele soutěží na emailu rs{zavináč}debatovani.cz.

Jsem pedagog a chci zapojit moji školu či využívat metodu debatování ve výuce
Rádi vám pomůžeme se založením debatního klubu na vaší škole, kontaktujte nás na adrese zacinam{zavináč}debatovani.cz. Základní trenérskou a metodickou příručku naleznete na našem webu v sekci Debatní liga - Metodika. Chcete-li aplikovat metodu debatování ve výuce, neváhejte se spojit s naším metodickým týmem rs{zavináč}debatovani.cz anebo navštivte portál Debatování napříč osnovami.

Chci se zapojit jako dobrovolník
Neustále hledáme nadšené lidi, kteří by nám pomohli organizovat turnaje, rozšiřovat debatování do dalších škol a regionů či prezentovat debatu na internetu. V činnosti neziskovky, která svou práci opírá výhradně o dobrovolníky, se vždy najde nějaký úkol či dva. Výměnou za vaši práci vám rádi napíšeme reference ať už k přijímacímu řízení, či do životopisu. Chcete-li trávit čas s talentovanou mládeží a napomoci rozvoji užitečné aktivity, ozvěte se na prezident{zavináč}debatovani.cz.