Zahájení XXII. ročníku Debatní ligy

Kategorie:  

Zveme vás na první debatní akci v tomto školním roce - školení rozhodčích, školení debatérů začátečníků a tradiční turnaj Open Gate Open.

Asociace debatních klubů, z.s. a OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o. vás zvou na společnou úvodní akci, která proběhne 23.-25. září 2016. Vítáni jsou začínající i zkušení debatéři, adepti na rozhodčí a pochopitelně rozhodčí a koučové debatních klubů.

Proč přijet?
Kromě možnosti naučit se debatovat, rozhodovat nebo se připravit na nadcházející sezónu, jsou turnaje na Open Gate známé svou pohodovou atmosférou a sportovně laděným doprovodným programem. Můžete se také těšit na zajímavá a zábavná témata na české i anglické větvi turnaje.

Školení debatérů
Je jedinečnou příležitostí si pod vedením metodiků Ředitelství soutěží osvojit nové debatní schopnosti a dovednosti. Začínající debatéry čekají celkem čtyři školící bloky a dvě debaty, v nichž budou moci otestovat své nově nabyté zkušenosti.

Školení rozhodčích
Je otevřeno všem zájemcům, kteří by chtěli rozšířit řady akreditovaných rozhodčích, jedinou podmínkou je dosažení 18. roku věku v této debatní sezóně, tj. do 23. dubna 2017. Předchozí zkušenosti s formou KPDP ani akademickým debatováním nejsou nutné, v pátek proběhne jednotící seminář s úvodem do formy KPDP a ukázkovou debatou. Pokud jste již debatou protřelí, můžete přijet v sobotu ráno na první akreditační blok.
Každému účastníkovi školení doporučujeme, aby se před zahájením školení alespoň elementárně seznámil s aktuální podobou pravidel debaty ve formě KPDP, aby se v nich během školení dokázal orientovat a usnadnil tak svůj proces získání akreditace. Samozřejmostí však je podrobný rozbor a výklad pravidel v rámci školení. Pro důkladnější přípravu se můžete začíst i do nové metodiky.
Co si vzít na školení s sebou? Blok na poznámky, pravidla KPDP a Soutěžní řád (oba dokumenty jsou k dispozici na webu), dobrou náladu a chuť zjistit něco nového!

Program školení
V pátek proběhne jednotící seminář s úvodem do formy KPDP a ukázková debata, pro adepty, již se s akademickým debatováním dosud nesetkali. V sobotu v 9:00 ráno začne školení pro všechny zájemce o akreditaci rozhodčího, očekávané ukončení je v 18:00. V neděli proběhne akreditační debata a test znalostí soutěžních dokumentů. Předpokládané ukončení 13:00.

Open Gate Open
Proběhnou čtyři kola turnaje a dva bloky školení, které se budou věnovat nejen debatní teorii ale i přípravě na teze a okruhy XXI. ročníku Debatní ligy. Turnaj bude mít českou i anglickou větev. Dvě debaty budou na nepřipravené teze a další dvě na tezi: EU by měla dávat přednost snižování příjmové nerovnosti před ekonomickým růstem | The EU should prioritise measures to decrease income inequality over ones incentivising economic growth.

Orientační harmonogram
pátek:
16:00 – 17:00 příjezd a ubytování
18:00 – 18:45 večeře
18:45 – 19:00 zahájení (v jídelně)
19:00 – 20:00 první kolo debat (připravená teze)
sobota:
8:00 – 9:00 snídaně
další debaty a bloky školení
18:00 – 19:00 večeře
20:00 – 22:00 večerní program
neděle:
8:00 – 9:00 snídaně
další debata a závěr školení
11:30 – 12:30 oběd a vyhlášení výsledků

MÍSTO KONÁNÍ
Celá akce proběhne v areálu Open Gate, Na Návsi 5, 251 01 Babice.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování je zajištěno na kolejích na Open Gate. Stravování je zajištěno formou plné penze od páteční večeře po nedělní oběd.

DOPRAVA
Do Prahy je doprava na každém individuálně, z pražského Depa Hostivař (konečná stanice metra A) pak v 14:46 nebo v 15:46 autobusem linky 364. Upozorňujeme, že autobusy do Babic mívají v pátek značné zpoždění, takže je třeba nechat si rezervu.

PLATBY ZA POBYT NA TURNAJI A ŠKOLENÍ
Poplatek je rozložen na dvě složky:

  • 350,- Kč - strava;
  • 100,- Kč - startovné (slouží k pokrytí nákladu na školitele a rozhodčí na turnaji);
  • ubytování je zdarma.

Poplatek pro rozhodčí, školitele a pedagogický dozor se nevybírá. Připomínáme, že každý klub může mít s sebou jen jednu osobu v pozici pedagogického dozoru.

Do pátku 16. září 2016 také zaplatí všichni (!!!) přihlášení debatéři a účastníci školení 450,- Kč na účet číslo 2100403113/2010 vedený u Fio banky. Při platbě na místě či příjezdu bez přihlášení bude účtováno penále 100 Kč navíc. V případě, že debatér nedorazí na turnaj nebo bude odhlášen po 16. září 2016, uhradí stornopoplatek podle výnosu prezidenta ADK č. 1/2015.

PŘIHLÁŠKY
V přihlášce uveďte jméno a věk účastníka/ů a jaké akce se chtějí zúčastnit. Zasílejte je na email registrace@debatovani.cz do pátku 16. září 2016 do 14:00.

VOLNÝ ČAS
Open Gate je uprostřed krásných lesů, kam se můžete vypravit na procházku, nebo zde můžete plně využít nabízený servis (posilovna, kulečník, atletický ovál, wifi, ...).
Na sobotní večer je připraven program pro všechny debatéry i rozhodčí.

KONTAKT NA ORGANIZÁTORY
Dotazy prosím zasílejte na adresu info@debatovani.cz. V urgentních případech je k dispozici mobilní telefon: + 420 725 992 360 (Václav Soukup).
Na shledanou se těší Václav Soukup, Ředitelství soutěží a debatéři z Open Gate.