Rozhodčí

Kategorie:  

Středoškolské debatní soutěže rozhodují akreditovaní rozhodčí. Akreditace uděluje Ředitelství soutěží. Akreditace je přidělena po absolvování příslušného školení (koná se obvykle v září a únoru), po odevzdání kvalitně zpracovaného vzorového Listu rozhodčího, přednesení ústní zpětné vazby z akreditační debaty a po úspěšném složení závěrečného písemného testu. Udělování, odebírání a vypršení akreditací upravuje Akreditační řád.

Debatéři se snaží přesvědčit rozhodčí, že jejich argumentace má silnější váhu než argumentace soupeře. Ačkoliv subjektivita je v rozhodování rozhodčího minimalizována, přece jen existují specifika, která jednoho rozhodčího potěší, jiného zase přivedou k negativním pocitům. Rozhodčí nejsou stroje a každý z nich je osobnost, která má na debatování svůj pohled. Tento přehled, který je vystavován i na každém turnaji, debatérům může napovědět, co se honí v hlavách rozhodujících, když přednášejí argumentaci svého týmu.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc:1100 Stack trace: #0 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc(1098): file_scan_directory('modules/aggrega...', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0, 2) #1 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc(1098): file_scan_directory('modules/aggrega...', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0, 1) #2 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/common.inc(2859): file_scan_directory('modules', '\\.module$', Array, 0, true, 'name', 0) #3 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/module.inc(97): drupal_system_listing('\\.module$', 'modules', 'name', 0) #4 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.compare.inc(38): module_rebuild_cache() #5 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.fetch.inc(41): update_get_projects() #6 /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/modules/update/update.module(382): _update_refresh() #7 /web/htdocs2/debatova in /web/htdocs2/debatovanicz/home/www/web/includes/file.inc on line 1100