Hlasování o tezích a okruzích na sezónu 2017/2018

Kategorie:  

Hlasujte pro svá oblíbená témata a ovlivněte tak příští sezónu Debatní ligy!

Prázdniny sice teprve začínají, ale Ředitelství soutěží se už připravuje na začátek třiadvacátého ročníku Debatní ligy. Letos budete mít možnost hlasovat o tezích dokonce dvakrát, poprvé teď a podruhé v prosinci! Teď máte možnost vybrat pro podzimní část debatní ligy 1 oficiální tezi a 1 okruh, z nějž budou připravené teze vyhlašovány měsíc před daným turnajem. Ředitelství soutěží nevylučuje, že tezi nebo okruh, které se v hlasování umístí na druhém místě, zařadí znovu do prosincového hlasování.
Ředitelství soutěží se snažilo vycházet z návrhů, které nám poslala členská základna, a děkujeme všem, kteří se zapojili do tvorby tezí na příští sezónu.

Kdo může hlasovat? Každý, kdo byl v uplynulé sezóně členem ADK, či se stane členem do uzávěrky hlasování. Pokud ještě nejste členem ADK, vyplňte ve formuláři svůj email a my vás kontaktujeme.

Jak hlasování probíhá? Hlasovat o tezích a okruzích můžete v online formuláři, a to nejpozději do 13. srpna 2017 12:00. Každý člen ADK má možnost hlasovat pro 1 tezi a 1 okruh. Následně budou hlasy sečteny a výsledky vyhlášeny.

Proč hlasovat? Máte možnost ovlivnit, jak bude vypadat příští sezóna a vybrat si, která témata vás osobně nejvíce zajímají či na kterých se nejvíce naučíte.

Teze k hlasování:

 • Koncepce českého školství by měla být od základů změněna (P)
  Škola je nedílnou, avšak často kritizovanou, součástí našich životů. Myslíte si, že se výukové metody v Česku od 19. století nezměnily? Vymyslete, jak školství zlepšit a zkuste svůj nápad obhájit!
 • Západní země by měly aktivně pomoci zlepšit postavení žen v Saúdské Arábii (P)
  Saudská Arábie je jedním z nejbližších spojenců západních zemí na Blízkém východě. Přesto je na špičce zemí porušujících ženská práva. Měli bychom se snažit tuto situaci změnit? A jak?
 • Všechny nerostné suroviny by měly náležet globální komunitě
  Už od pradávna jsou nerostné suroviny výsadou jednotlivých států a do velké míry určují jejich úspěch a další směřování. Je taková dělba spravedlivá? Nebylo by lepší kdybychom z těchto zdrojů profitovali všichni? A jak by pak dopadly ropné mocnosti?
 • Evropská unie by měla prosadit tvrdý brexit.
  Minulý červen se Britové v referendu rozhodli opustit Evropskou unii. Nyní je čas zvolit, jakou podobu jejich odchod nabere. Co by měla prosazovat Evropská unie? Měla by Británii ponechat východy spjaté s členstvím, nebo by ji měla radši potrestat a podmínky výrazně zpřísnit? Jak podoba Brexitu ovlivní další fungování Evropské unie?

Okruhy k hlasování:

 • Historie
  Na Open turnaji v Přerově se debatovalo o rozpadu Rakousko-Uherska, což mnohé z vás vedlo k navrhnutí tohoto okruhu…
  Měli jsme se v minulosti zachovat jinak? Jsou minulá rozhodnutí v současnosti ospravedlnitelná?
 • Rodičovství
  Podporuje stát dostatečně rodiny s dětmi? Měl by stát motivovat páry k založení rodiny? Je výchova dětí srovnatelná se zaměstnáním? Kolik dětí by páry měly mít?
 • Volby
  V průběhu sezony nás čekají sněmovní a prezidentské volby a tak (možná) nastal čas si o tom zadebatovat. Jak by měla probíhat volební kampaň a volby samotné? Má či nemá smysl změnit volební systém? Kdo by měl volit a jakou váhu mají hlasy různých skupin občanů?
 • Ochrana životního prostředí
  Chráníme životní prostředí dostatečně? Má klimatická dohoda svoji budoucnost? Máme hledat nové zdroje energie, nebo co nejlépe zdokonalit stávající?

Formulář
Jestliže se vám formulář nezobrazuje, pokračujte zde.