Za dvanáct hodin odlétáme...

Kategorie:  

..to jest, jeden meeting, jednu chřipku a jeden pekelný týden po posledním blogpostu. Ale ten odlet, ten za to bude stát: držte nám palce, abychom v pondělí ve 12:30 skutečně se SkyEurope odletěli. Ano, přesně s tou leteckou společností, která je notoricky známá tím, že za celou dobu provozu nebyla ani jednou v plusu, jejíž vozový park je postupně zabavován v konkurzním řízení a jejíž hlavní investor už jednou pohrozil stáhnutím se...
Samozřejmě, to, že se jedná o slovenskou společnost, s tím nemá vůbec co do činění.
Pokud budete tak hodní a budete nám přát i to, aby nezkrachovali, zatímco budeme v Athénách, a my tedy měli cestu domů, budeme tedy velice vděčni! Naše obětní figurky Matěje Piláta už jsou připraveny na oltářích, kdyby došlo k nejhoršímu a společnost vešla pod nucenou správu.

Jinak, celý týden jsme všichni pečlivě načítali materiály a prohlubovali poměrně jasné základy argumentace; dá se říci, že jsme připraveni, přestože nikdo si to doopravdy nedovoluje říci na plná ústa. Krom toho jsme se samozřejmě věnovali činnosti pro debatéry nejdůležitější.

Vršení předsudků o cizích týmech.

Takže stejně jako všichni v ADK vědí, že Pražáci jsou arogantní, ale nikdy nic nedokážou, Přerováci jsou formalisti a Nymburští jsou všichni roztomilí, protože se potatili po Knýťovi, i my už teď víme že Turecko a Švédsko budou nezkušení a tedy jednoduší soupeři, Litva s Argentinou nám sice budou klást nějaký odpor, ale nebude tak těžké jej zlomit, Peru a Indonésie se nechají překvapit, jsouce ukolébáni svým tabulkových náskokem, a Jihoafrická republika se Skotskem prostě budou mít špatný den. Doufáme taky, že z jednoho z týmů se vyklube ekvivalent DK GNŠ. Vezměte si z toho, co chcete.
(Jelikož hned po WSDC je 3. kvalifikační turnaj v Přerově, existuje také přání, aby špatný den pro debatní schopnosti měly o víkendu i týmy typu Future World Leaders či Katamarán. Upřímně, pomalu nevíme, pro úspěch čeho všeho chceme Matěje obětovat.
Figurku! Jeho obřadní figurku!)

A přesně taková přeřeknutí by nám zítra na letišti mohla přijít velmi nevhod. Takže nezapomeňte: držte nám palce. Vždyť k tomu oficiálně vyzývá i debatovani.cz, a to je přeci autorita!

Argumentum ad verecundiam nikdy neselže, ne?