Nabídka pomoci klubům bez kouče

Kategorie:  

Ředitelství soutěží nabízí pomoc debatním klubům, které nemají vlastního zkušeného trenéra.

Začínat v debatě je těžké, zejména pokud vám chybí zkušený debatní kouč. Jelikož v ADK debatuje řada klubů, kterým kouč chybí zcela, či také začíná s debatou, rozhodlo se ředitelství soutěží nabídnout těmto klubům pomocnou ruku.

Komu je nabídka určena?
Týmům, kterým chybí zkušený debatní kouč. Je jedno, zda se jedná o týmy, které vůbec kouče nemají, formálně je vede jeden z debatérů, či je trénuje pedagog, který má jen malé zkušenosti s debatou.

Co nabízíme?
Bohužel nemáme čas, jezdit na vaše schůzky debatního klubu, ale v době moderních technologií vám můžeme pomoci na dálku. Znamená to zejména konzultace ohledně pravidel a kontrolu vaší přípravy na debatu. Očekáváme však také samostatný přístup, takže byste měli být schopni sami přečíst pravidla a metodiku a dotazovat se zejména na věci, které vám nejsou jasné. Rovněž za vás nebudeme argumenty vymýšlet, či hledat důkazy – pouze vám vaši linii zkontrolujeme a poskytneme rady co zlepšit.

Jak se zapojit?
Napište za váš tým či klub mail na rs@debatovani.cz. V mailu uveďte, z jakého jste klubu, zda máte kouče a kdo jím je, případně rovněž jaké další týmy z vašeho klubu potřebují pomoc a kontakt na ně. Ředitel soutěží vám pak přidělí jednoho metodika, který vás bude dále kontaktovat a pomůže vám, s čím budete potřebovat. Počítáme, že budou používány prostředky komunikace na dálku jako je Skype, Facebook či Google dokumenty, je to však zcela na dohodě mezi vámi a pověřeným metodikem. Doporučujeme napsat co nejdříve – metodici jsou pracovně vytížení lidé a pokud se nám ozve 15 týmů 3 dny před turnajem, pravděpodobně vám nebudeme moci věnovat příliš času.