Historická deska cti

Deska cti a vítězství – historičtí vítězové soutěží ADK v českém jazyce
Pozn.: Jména pod vítězným a druhým týmem Debatní ligy jsou debatéři, kteří debatovali finálovou debatu. Příslušný ročník odpovídá danému ročníku Debatní ligy. Debatní pohár první dva roky neexistoval, proto také má v Greyboxu o dva ročníky méně.


XXII. ročník – Školní rok 2016/17:

Debatní liga

  1. 50 shades of great (Open Gate a Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha)
    David Ulvr, Adam Polánek, Václav Benedikt Loula
  2. Koťátka (Gymnázium Nad Alejí, Praha)
    Kateřina Adámková, Timofej Kožuchov, David Řehořka
  3. Spes novae (Mendelovo Gymnázium, Opava)

Debate League

  1. Koťátka (Gymnázium Nad Alejí, Praha)
    Kateřina Adámková, Timofej Kožuchov, Martin Šembera
  2. OMG (Open Gate a Mensa gymnázium, Praha)
    Alexander James Carr, Martin Kent Kraus, Viktor Říha
  3. 50 shades of great (Open Gate a Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha)

Debatní pohár

  1. Křižáci (Gymnázium Opatov, Praha)
  2. Debatní spam (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce)
  3. Tři ve při (Gymnázium Brno-Řečkovice)

Debate Cup

  1. OMG (Open Gate a Mensa gymnázium, Praha)
  2. Koťátka (Gymnázium Nad Alejí, Praha)
  3. Amanzi (Gymnázium Jana Keplera, Praha)

Debatní superpohár

  1. Koťátka (Gymnázium Nad Alejí, Praha)
  2. 50 shades of great (Open Gate a Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha)
  3. Křižáci (Gymnázium Opatov, Praha)

XXI. ročník – Školní rok 2015/16:

Debatní liga

  1. Bez komentáře (DK Postupická)
    Eva Pospíšilová, Kryšpín Varyš, Petr Moucha
  2. Otitis Externa (Gymnázium Nad Alejí, Praha 6 a Open Gate)
    Kateřina Adámková, Timofej Kožuchov, Natalie Žalmanová
  3. Spes novae (Mendelovo Gymnázium, Opava)

Debate League

  1. Blank Case (Open Gate)
    Michaela Flegrová, Tomislav Procházka, Adam Polánek
  2. GJK-OG Fusion (Gymnázium Jana Keplera, Praha a Open Gate)
    Josef Škrdlík, Václav Benedikt Loula, Daniel Tričkov
  3. Je to Dave (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce a Gymnázium Nad Alejí, Praha 6)

Debatní pohár

  1. Tutores Galaxia (Mendelovo Gymnázium, Opava)
  2. Nováčci (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce)
  3. GYRA 1 (Gymnázium Studentská, Havířov)

Debate Cup

  1. Palonga (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  2. GJK-OG Fusion (Gymnázium Jana Keplera, Praha a Open Gate)
  3. Black code (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)

XX. ročník – Školní rok 2014/15:

Debatní liga

  1. Unicorns, we love them!! (Open Gate a PORG)
    Adéla Zíková, Tereza Janková, Alžběta Novosadová
  2. Ocean Motion (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec)
    Tereza Bučková, Martina Valešová, Aleš Suchomel
  3. Squirrel Submarine (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec)

Debate League

  1. Pravda a láska (Open Gate a PORG)
    Adéla Zíková, Tereza Janková, Alžběta Novosadová
  2. Squirrel Submarine (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec)
    Anna Rousková, Daniel Procházka, Jan Labský
  3. The Emperor’s Club (Open Gate)

Debatní pohár

  1. Otazníci (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  2. Small but smart (Gymnázium Nad Alejí, Praha 6)
  3. Too smart to fail (Gymnázium Postupická)

Debate Cup

  1. Squirrel Submarine (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec)
  2. Smart is the new sexy (Gymnázium Nad Alejí, Praha 6)
  3. Hyllestad (Open Gate)

XIX. ročník – Školní rok 2013/14:

Debatní liga

  1. PORG (PORG, Slovanské gymnázium, Olomouc, a Open Gate)
    Markéta Chlubnová, Matěj Seidl, Tereza Janková
  2. Gymnázium Hladnov (Gymnázium Hladnov, Slezská Ostrava)
    Lukáš Nowak, Pavel Linzer, Tomáš Rybenský
  3. Škodná (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)

 Debate League:

  1. Primus inter pares (Gymnázium Nad Alejí, Gymnázium Jana Nerudy a Open Gate)
    Markéta Tichá, Anna Routová, Tomislav Procházka
  2. Ambiance PORG (PORG a Slovanské gymnázium, Olomouc)
    Markéta Chlubnová, Matěj Seidl, Martin Bortlík
  3. We did start the fire (Open Gate)

Debatní pohár

  1. Otazníci (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  2. Black Code (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  3. JMT (DK při Gymnáziu Nymburk)

Debate Cup

  1. We did start the fire (Open Gate)
  2. Primus inter pares (Gymnázium Nad Alejí, Gymnázium Jana Nerudy a Open Gate)
  3. Ambiance PORG (PORG a Slovanské gymnázium, Olomouc)

XVIII. ročník – Školní rok 2012/13:

Debatní liga

  1. PORG (PORG a Open Gate)
    Markéta Chlubnová, Margareta Chlubnová, Matěj Seidl
  2. Disidenti (DK při Gymnáziu Nymburk)
    Kristýna Kutnarová, Vojtěch Urban, Ondřej Urban
  3. Ultimátní Krysičky (Open Gate)

 Debate League:

  1. Ambiance PORG (PORG)
    Markéta Chlubnová, Margareta Chlubnová, Matěj Seidl
  2. Flow-ers (Gymnázium Nad Alejí a Open Gate)
    Michaela Flegrová, Markéta Tichá, Adam Polánek
  3. TnTs (Open Gate)

Debatní pohár

  1. Otazníci (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  2. Škodná (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  3. Black Code (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)

Debate Cup

  1. Flow-ers (Gymnázium Nad Alejí a Open Gate)
  2. Ambiance PORG (PORG)
  3. TnTs (Open Gate)

XVII. ročník – Školní rok 2011/12:

Debatní liga

  1. Geniální komando (Gymnázium Elišky Krásnohorské)
    Judita Zelbová, Lucie Kovařičová, Petr Pospíšil
  2. Škodná (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
    Petr Vincena, Kryštof Mráz, Pavel Dostál
  3. Per Elequens (DK při Gymnáziu Nymburk)

Debate League:

  1. Per aspera ad astra (Gymnázium Nad Alejí)
    Lucie Králová, Markéta Tichá, Edita Radvanská
  2. Morrisova velká hlava (Open Gate)
    Tereza Janková, Alisa Timiryasova, Tuan Anh Pham
  3. Fortes Folks (Open Gate)

Debatní pohár

  1. Škodná (Gymnázium Jakuba Škody, Přerov)
  2. Per Elequens (DK při Gymnáziu Nymburk)
  3. TOGO (DK při Gymnáziu Nymburk)

Debate Cup

  1. Morrisova velká hlava (Open Gate)
  2. Fortes Folks (Open Gate)
  3. The Lizards (Open Gate)

XVI. ročník – Školní rok 2010/11:

Debatní liga

  1. Iterum Sequimur, OPEN GATE – Boarding school
    Tereza Janková, Šimon Podhajský, Václav Soukup
  2. Důdovské kombíčko, OPEN GATE – Boarding school
    Anna Mikolášková, Anežka Svobodová, Martin Jaroš
  3. TOGO, DK při Gymnáziu Nymburk

Debatní pohár

  1. TOGO, DK při Gymnáziu Nymburk
  2. Škodná, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
  3. Per Elequens, DK při Gymnáziu Nymburk

XV. ročník – Školní rok 2009/10:

Debatní liga

  1. Likvidace, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
    Václav Orava, Vojtěch Černý, Vítek Švejda
  2. Nunc Sequimur, OPEN GATE – Boarding school
    Šimon Podhajský, Anna Mikolášková, Marek Svoboda
  3. Bez zábran, Brno Řečkovice

Debatní pohár – XIII. ročník

  1. TOGO, DK při Gymnáziu Nymburk
  2. Škodná, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
  3. Chobotnice, Gymnázium F.X. Šaldy Liberec

XIV. ročník – Školní rok 2008/09:

Debatní liga

  1. Non Sequitur, Debatní klub Nad Alejí
    Šimon Podhajský, Lenka Habětínová, Michaela Rutová
  2. Katamarán, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec
    Pavlína Lesková, Štěpán Křeček, Sabina Chládková
  3. TOGO, DK při Gymnáziu v Nymburce

Debatní pohár

  1. TOGO, DK při Gymnáziu v Nymburce
  2. Likvidace, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
  3. Bez zábran, Gymnázium Brno – Řečkovice

XIII. ročník – Školní rok 2007/08:

Debatní liga

  1. Laura a její Pomlčka, Gymnázium Arabská Praha a DK při Čtyřletém a osmiletém gy.,s.r.o.,Frýdek Místek
    Jan Dragoun, Petr Jalůvka, Štěpán Chovanec
  2. Ponorka, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec
    Štěpán Křeček, Roman Uhlíř, Alena Čechová
  3. Bez Zábran, Gymnázium Brno – Řečkovice

Debatní pohár

  1. Ponorka, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec
  2. Bojkot, Gymnázium Most
  3. Bez Zábran, Gymnázium Brno – Řečkovice

XII. ročník – Školní rok 2006/07:

Debatní liga

  1. Laura a její Pomlčka, Gymnázium Arabská Praha a DK při Čtyřletém a osmiletém gy.,s.r.o.,Frýdek Místek
    Tomáš Zuklín, Jan Dragoun, Štěpán Chovanec
  2. Glipton, Gymnázium J. Škody Přerov
    Vojtěch Černý, Žaneta Konečná, Johana Kochtová
  3. Ponorka, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec

Jarní pohár 2007

  1. Glipton, Gymnázium J. Škody Přerov
  2. Ponorka, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec
  3. Bojkot, Gymnázium Most

Podzimní pohár 2006

  1. Ponorka, Gymnázium F.X. Šaldy, Liberec
  2. Vox Populi, Gymnázium Nymburk
  3. Glipton, Gymnázium J. Škody Přerov

XI. ročník – Školní rok 2005/06:

Debatní liga
1. Free Deck, DK při Čtyřletém a osmiletém gy.,s.r.o.,Frýdek Místek
2. Twins & Co., Gymnázium Kojetín
3. TUBA, Gymnázium J. Škody Přerov

Jarní pohár 2006
1. TUBA, Gymnázium J. Škody Přerov
2. Trosky, Gymnázium J. Škody Přerov
3. Ponorka, Gymnázium F.X.Šaldy Liberec

Podzimní pohár 2005
1. TUBA, Gymnázium J. Škody Přerov
2. Trosky, Gymnázium J. Škody Přerov
3. Pomlčka, DK při Čtyřletém a osmiletém gy.,s.r.o.,Frýdek Místek

X. ročník – Školní rok 2004/05

Debatní liga
1. Matějův dekadentní harém, Gymnázium Hejčín Olomouc
2. TUBA, Gymnázium J. Škody Přerov
3. Müsli, Gymnázium J. Blahoslava Přerov

Podzimní pohár 2004
1. Free Deck, DK při Čtyřletém a osmiletém gy.,s.r.o.,Frýdek Místek
2. MACH4, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
3. Ideál, Gymnázium Jakuba Škody Přerov

„Za svým slovem si stojím“ – Podzimní soutěž 2004

Kategorie „A“
1. Jakub Tůma, Katolické gymnázium Třebíč
2. Kateřina Krejčířová, Gymnázium Jana Blahoslava Přerov
3. Žaneta Konečná a Zuzana Plevová, obě GJŠ Přerov

Kategorie „B“
1. Aneta Gerlová, GJŠ Přerov
2. Johana Kochtová, GJŠ Přerov
3. Tereza Pleskačová, gymnázium Třebíč

Dětská debatní liga – Podzimní soutěž 2004
1. Glipton, GJŠ Přerov
2. Likvidace, GJŠ Přerov
3. Triplex, GJŠ Přerov

IX. ročník – Školní rok 2003/04:

Debatní liga
1. Motion of Mind, Gymnázium Hejčín Olomouc
2. Symbióza, Gymnázium J. Škody Přerov
3. GMB, Gymnázium Moravské Budějovice a Twins & Co., Gymnázium Kojetín

Podzimní pohár 2003
1. Symbióza, GJŠ Přerov
2. Dary přírody, GJŠ Přerov
3. Deep trip, GJŠ Přerov

„Za svým slovem si stojím“ – podzimní soutěž 2003

Kategorie „D“
1. Denisa Hidalgová, ZvŠ Příbor
2. Simona Friessová, ZvŠ Příbor
3. Lenka Bražinová, ZvŠ Příbor

Kategorie „A“
1. Jan Geryk, Gymnázium Příbor
2. Zuzana Plevová, GJŠ Přerov
3. Eva Mollinová, GJŠ Přerov

Kategorie „B“
1. Aneta Pospíšilová, GJŠ Přerov
2. Jolana Taberyová, GJŠ Přerov
3. Radka Pudilová, Gymnázium v Olomouci-Hejčíně

Dětská debatní liga – Podzimní soutěž 2003
1. Blezki, GJŠ Přerov
2. Sado-Maso-Uzeniny, GJŠ Přerov
3. Kalašnikov, GJB Přerov

Jarní pohár 2004
1. Twins & Co., Gymnázium Kojetín
2. Attak, Katolické Gymnázium Třebíč
3. Haluz, Katolické Gymnázium Třebíč

Dětská debatní liga – Jarní soutěž 2004
1. Blezki, GJŠ Přerov
2. Primavera, GJŠ Přerov
3. Vidle, GJŠ Přerov

Dětská debatní liga – IV. ročník
1. Blezki, GJŠ Přerov
2. Primavera, GJŠ Přerov
3. Pesticidy, GJŠ Přerov

„Za svým slovem si stojím“ – Jarní soutěž 2004

Kategorie „A“
1. Sabina Špalková, ZŠ Trávník, Přerov
2. Jan Geryk, Gymnázium Příbor

Kategorie „B“
1. Aneta Pospíšilová, Gymnázium Jakuba Škody Přerov
2. Lenka Zbytovská, GJŠ Přerov
3. Zuzka Kučerková, GJŠ Přerov

VIII. ročník – Školní rok 2002/03:

Debatní liga
1. Wokno, Gymnázium Třebíč
2. Unknown, GJB Přerov
3. Symbióza, GJŠ Přerov

Podzimní pohár 2002
1. Gymnázium v Olomouci – Hejčíně „International“
2. Gymnázium J. Škody Přerov „Ni-Tung Pu-Tung“
3. Gymnázium J. Škody Přerov „Černé vdovy“

„Za svým slovem si stojím“ – podzimní soutěž 2002

Kategorie „A“
1. Martin Jakubec, GJŠ Přerov
2. Lenka Trojanová, GJŠ Přerov
3. Zuzana Plevová, GJŠ Přerov

Kategorie „B“
1. Aneta Pospíšilová, GJŠ Přerov
2. Jiří Kozák, GJB Přerov
3. Jolana Taberyová, GJŠ Přerov

Kategorie „D“
1. Simona Friessová, ZvŠ Příbor

Dětská debatní liga – Podzimní soutěž 2002
1. Top trio, GJB Přerov
2. Primavera, GJŠ Přerov
3. Stříbrný stříkačky, GJŠ Přerov

Jarní pohár 2003
1. Wokno, Gymnázium Třebíč
2. Gandalf, Gymnázium Třebíč
3. Symbióza, Gymn. J.Škody Přerov

Dětská debatní liga – Jarní soutěž 2003
1. Primavera, GJŠ Přerov
2. Lentilky, GJŠ Přerov
3. Vyšší princip, ZŠ kpt. Jaroše, Třebíč

Dětská debatní liga – III. ročník
1. Primavera, GJŠ Přerov
2. Top Trio, GJB Přerov
3. Lentilky, GJŠ Přerov

„Za svým slovem si stojím“ – Jarní soutěž 2003

Kategorie „A“
1. Zuzana Plevová, GJŠ Přerov
2. Katka Odstrčilová, GJŠ Přerov

Kategorie „B“
1. Aneta Pospíšilová, GJŠ Přerov
2. Lenka Zbytovská, GJŠ Přerov
3. Martina Bařinová, GJB Přerov

VII. ročník – Školní rok 2001/02:

Debatní liga
1. Gymnázium J. Blahoslava Přerov „BMW“
2. Gymnázium Třebíč „Gandalf“
3. Gymnázium Brno-Řečkovice „Delfíni“

Podzimní pohár 2001
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Černé vdovy“
2. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „DD“
3. Gymnázium Moravské Budějovice „B, GMB“

Zimní pohár 2002
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Černé vdovy“
2. Obchodní akademie Třebíč „Berušky“
3. Gymnázium Třebíč „Gandalf“

Letní pohár 2002
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Černé vdovy“
2.-3. Motion of Mind Gymnázium Hejčín Olomouc a Gy Táborská Brno

Dětská debatní liga – II. ročník
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Symbióza“
2. Gymnázium Jana Blahoslava Přerov „Mu(umlaut)sli“
3. ZŠ Kpt. Jaroše Třebíč „Debaťáci“ a Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Primánky“

„Za svým slovem si stojím“ – jarní soutěž 2002

Kategorie „A“ (do 13 let)
1. Kateřina Krejčířová – GJB Přerov
2. Martina Bařínová – GJB Přerov
3. Jana Kotasová – GJB Přerov

Kategorie „B“ (do 15 let)
1. Jiří Procházka – GJŠ Přerov
2. Ondřej Švára – GJŠ Přerov
3. Aneta Boudová – GJŠ Přerov

VI. ročník – Školní rok 2000/01:

Debatní liga
1. Gymnázium Rýmařov „Rýma“
2. Debatní centrum Jablonec nad Nisou „Jablonec“
3. Gymnázium Písek „21st Century“

Podzimní pohár 2000
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „DD“
2. Gymnázium Jakuba Škody Přerov „Debakl“
3. Gymnázium Písek „21st Century“

Zimní pohár 2001
1. Gymnázium Olomouc Hejčín „Los Kossos“
2. Gymnázium Třebíč „Syčáci“
3. Gymnázium Třebíč „Dvojka“
a Obchodní akademie Třebíč „Mix“

Jarní pohár 2001
1. Gymnázium Moravské Budějovice „AGMB“
2. Gymnázium Králíky „Králíky“
a Gymnázium Třebíč „Gandalf“

„Dětská debatní liga“ 1. ročník
1. Gymnázium Jakuba Škody Přerov
2. Gymnázium Jana Blahoslava Přerov

„Za svým slovem si stojím“ 1. ročník
1. Kategorie do 14 let: Lucie Hlobilová, Gymnázium Jakuba Škody, Přerov
1. Kategorie do 16 let: David Tišer, Romská střední škola sociální, Kolín
1. Kategorie do 18 let: Markéta Weiglová, GJŠ Přerov a Milan Durdík, RSŠS Kolín

V. ročník – Školní rok 1999/00:

Debatní liga
1. Mendelovo gymnázium v Opavě „SWAT“
2. Gymnázium v Moravských Budějovicích, „GMB-A“
3. Gymnázium v Rýmařově „Rýma“

Debatní pohár
1. Gymnázium Vodňany „A“
2. Gymnázium F.X. Šaldy v Liberci „A“
3. Gymnázium Chomutov

Letní pohár 2000
1. Gymnázium F.X. Šaldy v Liberci „A“
2. Gymnázium Vodňany „A“
3. Gymnázium Chomutov

IV. ročník – Školní rok 1998/99:

Debatní liga
1. Mendelovo gymnázium v Opavě „VIX“
2. Gymnázium Písek „Seniors“
3. Gymnázium M. Lercha Brno „Velajda“
4. Obchodní akademie Třebíč „A“

Debatní pohár
1. Gymnázium Písek „Seniors“
2. Mendelovo gymnázium v Opavě „VIX“
3. Gymnázium Písek „Juniors“

III. ročník – Školní rok 1997/98:

Debatní liga
1. Gymnázium v Rýmařově „Rýma“
2. Purkyňovo gymnázium Strážnice
3. Gymnázium v Praze 6 Nad Alejí „Juristé“
a Gymnázium Vodňany „BKP“

Debatní pohár
1. Mendelovo gymnázium v Opavě „VIX“
2. Gymnázium v Rýmařově „Rýma“
3. Gymnázium Sokolov „A“

II. ročník – Školní rok 1996/97:

Debatní liga
1. Gymnázium v Nové Pace, tým „A“
2. Mendelovo gymnázium v Opavě, tým „A“
3. Gymnázium v Nové Pace, tým „B“

I. ročník – Školní rok 1995/96:

Debatní liga
1. Gymnázium M. Lercha v Brně
2. Gymnázium v Příbrami
3. Gymnázium v Břeclavi